Home Kategorie Życie Szokująca dewastacja. Zniszczono tablicę poświęconą polskim żołnierzom.

Szokująca dewastacja. Zniszczono tablicę poświęconą polskim żołnierzom.

Szokująca dewastacja. Zniszczono tablicę poświęconą polskim żołnierzom.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Grimsby (wschodnia Anglia). Jak poinformował dziennik „Grimsby Telegraph”, nieznany sprawca, zniszczył tablicę upamiętniającą żołnierzy Pułku Ułanów Karpackich.

Działanie wandala spowodowało, że tablica jest nieczytelna. Ponadto na twarzach żołnierzy są plamy – wygląda to tak, jakby strzelano do nich z pistoletu służącego do gry w paintball. Jak można było zrobić coś takiego, zwłaszcza w kontekście bohaterów jakimi byli żołnierze Pułku Ułanów Karpackich.

Dziesięć lat temu tablica została postawiona w parku miejskim Weelsby Woods, staraniem Anglo-Polish Society, przy wsparciu lokalnych władz North East Lincolnshire, a także brytyjskich weteranów. Umieszczono na niej – po polsku i po angielsku – motto: „Za naszą i waszą wolność”.   W uroczystości wzięło udział wiele osób. W tym również, weterani pułku, a także ich krewni.

Źródło: https://www.grimsbytelegraph.co.uk/

Ciekawostką jest fakt, że nieopodal tablicy znajduje się drewniana rzeźba niedźwiadka Wojtka, będącego maskotką 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii. Niedźwiadek ten, także trafił do Wielkiej Brytanii. Na szczęście, wandal nie zniszczył jego pomnika. Miejmy nadzieje, że władzom szybko uda się złapać sprawcę.

Szkocja. Polak skatował swoją partnerkę skórzanym pasem. Powód jest szokujący.

Źródło: polandia, twitter

 

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
87 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz