Home Kategorie Ludzie Postać artysty wynurzyła się z płomieni. Pomnik Smolenia został odsłonięty w Poznaniu.

Postać artysty wynurzyła się z płomieni. Pomnik Smolenia został odsłonięty w Poznaniu.

Postać artysty wynurzyła się z płomieni. Pomnik Smolenia został odsłonięty w Poznaniu.

Poprzez spalenie okrywającego go materiału, w piątek wieczorem odsłonięto w centrum Poznania pomnik Bohdana Smolenia, pomnik wygląda naprawdę pięknie.

Bohdan Smoleń urodził się 9 czerwca 1947 r. w Bielsku, zmarł 15 grudnia 2016 roku w Poznaniu. Od wielu lat, był on mocno związany właśnie z tym miastem.

Pomnik satyryka stanął w centrum Poznania, na skwerze między ulicami Rybaki i Strzałową. Pierwotnie miał zostać odsłonięty w czerwcu 2020 rok, potem miało to nastąpić w Grudniu, jednak sytuacja epidemiczna na to nie pozwoliła.

Pomnik przedstawia Bohdana Smolenia siedzącego na krześle przy stoliku. Drugie z krzeseł monumentu jest wolne, przechodnie mogą na nim usiąść. Pomnik bazuje na projekcie Piotra Sochy.

Piątkowe odsłonięcie pomnika poprzedziły występy kabaretów. Na scenie wystąpili m.in. Krzysztof Daukszewicz, Grupa MoCarta, Kabaret Czesuaf i Klub Szyderców BIS.

W kulminacyjnym punkcie podpalono materiał owijający pomnik Bohdana Smolenia, tak by zgodnie z zamysłem organizatorów z płomieni wyłoniła się postać zmarłego artysty. Ponadto, temu zdarzeniu towarzyszył również pokaz sztucznych ogni. Wszystko wyglądało naprawdę pięknie i zjawiskowo.

Bohdan Smoleń należał do artystów najmocniej kojarzonych ze stolicą Wielkopolski. Największą popularność zdobył występując wraz z Zenonem Laskowikiem w poznańskim kabarecie Tey. Kabaret ten był w latach 70. i 80. ub. wieku jednym z symboli miasta. Trudno więc się dziwić, że włodarze poznania, chcieli uhonorować wyjątkowego artystę.

Szkocja. Polak skatował swoją partnerkę skórzanym pasem. Powód jest szokujący.

Źródło: tvp.info

 

 

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz