Home Kategorie News Uwaga! Niepokojąca sytuacja epidemiczna. Najwyższa liczba zakażonych od dawna!
9.53K

Uwaga! Niepokojąca sytuacja epidemiczna. Najwyższa liczba zakażonych od dawna!

Uwaga! Niepokojąca sytuacja epidemiczna. Najwyższa liczba zakażonych od dawna!

Najwyższą od końca lutego liczbę nowych zakażeń koronawirusem – 8125 – wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii. Czyżby koszmar powracał?

Zaledwie dwa dni temu dobowy bilans po raz pierwszy od końca lutego przekroczył 7000, a w zeszłym tygodniu, po raz pierwszy od końca marca, najpierw 5000, a później 6000. Liczba infekcji w Wielkiej Brytanii, rośnie w niezwykle wręcz zastraszającym tempie.

W ciągu ostatniej doby stwierdzono 17 zgonów z powodu Covid-19, a w trakcie minionych siedmiu dni – 61, czyli o sześć więcej niż w poprzednich siedmiu dniach. Innymi słowy, sytuacja jest zła i wygląda na to, że nie poprawi się.

Wyraźnie rosnąca liczba infekcji, to efekt rozprzestrzenienia się indyjskiego wariantu koronawirusa, oficjalnie nazywanego wariantem Delta. Odpowiada on obecnie za ponad 90% zakażeń w Wielkiej Brytanii.

W piątek podano, że dotychczas w tym kraju stwierdzono 42 323 przypadki tego wariantu, co oznacza wzrost o 243 proc. w stosunku do zeszłego tygodnia. Czyżby nowy wariant COVID-19 miał doprowadzić do kolejnej tragedii? Dowiemy się wkrótce. Oby tak nie było.

Olaf Lubaszenko schudł 80 kg, a ta zmiana zaskoczyła fanów. Jak wygląda teraz?

Źródło: RMF 24

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz