Home Kategorie Ludzie Prawdziwy szok dla mieszkańców Zielonej Góry. Odszedł wybitny człowiek.

Prawdziwy szok dla mieszkańców Zielonej Góry. Odszedł wybitny człowiek.

Prawdziwy szok dla mieszkańców Zielonej Góry. Odszedł wybitny człowiek.

Nie żyje Henryk Olszak. Informacja podana w mediach społecznościowych przez Falubaz Zielona Góra, jest niezwykle wstrząsająca i smutna, nie tylko dla mieszkańców Zielonej Góry.

– „W sumie rzeczywiście ta moja kariera była niespełniona, lecz z dzisiejszej perspektywy z przyjemnością powracam do czasów jazdy na żużlu” – mówił na początku stycznia.

– „To była piękna przygoda. Parę sukcesów zapisałem na koncie, ale dla mnie zawsze najważniejsze było, żeby w każdych zawodach pojechać dobrze. Powiem może coś niepopularnego, ale medale jak pieniądze, są rzeczą nabytą. Ja największą satysfakcję czerpałem ze zwycięstw. Nieważne było, ile sam zdobyłem w danym meczu punktów, ale czy drużyna wygrała. I zawsze dla mnie ważne było zadowolenie kibiców. Kiedy wygrywaliśmy cieszyłem się ogromnie, dlatego te mistrzowskie tytuły z Falubazem na pewno były czymś wyjątkowym. Podobnie jak złoto w parach z Andrzejem Huszczą w Gnieźnie” –  dodał.

– „To była piękna przygoda. Parę sukcesów zapisałem na koncie, ale dla mnie zawsze najważniejsze było, żeby w każdych zawodach pojechać dobrze. Powiem może coś niepopularnego, ale medale jak pieniądze, są rzeczą nabytą. Ja największą satysfakcję czerpałem ze zwycięstw. Nieważne było, ile sam zdobyłem w danym meczu punktów, ale czy drużyna wygrała. I zawsze dla mnie ważne było zadowolenie kibiców. Kiedy wygrywaliśmy cieszyłem się ogromnie, dlatego te mistrzowskie tytuły z Falubazem na pewno były czymś wyjątkowym. Podobnie jak złoto w parach z Andrzejem Huszczą w Gnieźnie” – dodał.

Henryk Olszak to jedna z ciekawszych postaci żużlowych przełomu lat 70-80 w polskim żużlu. Pochodził z Zielonej Góry, choć urodził się w 1957 roku w oddalonym o 12 kilometrów Czerwieńsku. Jak mówił, w chwili kiedy pchał się na świat nie było miejsca na zielonogórskiej porodówce i dlatego został zawieziony do Czerwieńska. Był on olbrzymią gwiazdą tego sportu i można powiedzieć, bohaterem Zielonej Góry. Jego śmierć, to niepowetowana strata.

Już nie wygląda jak Walduś z kiepskich. Aktor prosi o pomoc.

Źródło: onet.pl

 

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz