Home Kategorie Zdrowie Zespół MZ analizuje przyczyny zgonów pacjentów, po szczepieniach na COVID-19. Dane są szokujące!
12.22K

Zespół MZ analizuje przyczyny zgonów pacjentów, po szczepieniach na COVID-19. Dane są szokujące!

Zespół MZ analizuje przyczyny zgonów pacjentów, po szczepieniach na COVID-19. Dane są szokujące!

W Ministerstwie Zdrowia zwołano grupę ekspertów, który bada każdy ze zgonów, zgłoszonych w ramach raportu  niepożądanych odczynów poszczepiennych. Żaden ze zgonów nie został powiązany ze szczepionką.

– „Do tej pory nie ustalono powiązania przyczynowo-skutkowego zgonu pacjenta z zaszczepieniem, ale trzeba podkreślić, że nie wszystkie sprawy zostały zakończone. Niezbędne są dodatkowe działania, które mogą nas przybliżyć do odpowiedzi na pytanie, czy reakcja po szczepieniu wynika właśnie ze szczepienia” – mówi WP prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny.

Jak dotąd w Polsce wykonano 23 mln szczepień. Zaktualizowany 10 czerwca oficjalny raport na temat NOP zawiera informację o śmierci 93 osób. Wszystkie te przypadki bada się pod kątem powiązania zgonu, ze szczepieniem.

Dwie notatki z raportu NOP dotyczą sytuacji, gdzie do pogorszenia stanu zdrowia pacjentów doszło tuż po szczepieniu. Jeden z nich dotyczy pacjenta z powiatu warszawskiego, który 2 czerwca około 40 minut po szczepieniu zemdlał. Zaledwie 20 minut później doszło u pacjenta do zatrzymania krążenia, mężczyzna wkrótce potem zmarł.

Drugi przypadek dotyczy mężczyzny z powiatu przeworskiego (woj. podkarpackie). Podczas szczepienia 19 kwietnia, 10 minut po przyjęciu zastrzyku, mężczyzna przewrócił się na podłogę. Wystąpił u niego udar krwotoczny, zakończony zgonem.

W 21 przypadkach w notkach raportu nie znalazły się żadne dodatkowe okoliczności, poza zdawkowym stwierdzeniem „zgon”.

Prof. Paradowska-Stankiewicz wyjaśnia, że eksperci analizują wszystkie dane związane z historię chorób, przyjmowane leki, hospitalizacje, czy wynik przeprowadzonej sekcji zwłok.

– „Postępowanie wyjaśniające jest dość długie, bo musi być bardzo szczegółowe i wnikliwe, a zgromadzenie całej dokumentacji pacjenta jest czasochłonne” – dodaje.

– „O ile wystąpienie reakcji miejscowych czy niektórych reakcji poszczepiennych można przypisać działaniu określonej szczepionki, o tyle wiele zdarzeń medycznych, które pojawiają się w tym czterotygodniowym okresie czasu, bardzo trudno powiązać przyczynowo ze szczepieniem” – tłumaczy prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz.

Ekspertka nie odpowiedziała na pytanie, ile postępowań zostało zakończonych. Pojawiają się już jednak pierwsze informacje, związane z tym tematem.

Chodzi o kobietę w starszym wieku z powiatu zgierskiego, która zmarła 22 lutego. Po sekcji zwłok i dwóch miesiącach śledztwa ustalono, że przyczyną śmierci była:

– „niewydolność krążeniowa z przewlekłymi zmianami chorobowymi w obrębie mięśnia sercowego” –

– „Nie poczyniono żadnych ustaleń, które wskazywałyby na związek zgonu ze szczepieniem przeciwko COVID-19. Kwalifikacja przypadku została zmieniona” – to cytat ze wzmianki w raporcie NOP.

Przeciwnicy szczepień wykorzystali śmierć Krzysztofa Krawczyka, który przyjął szczepionkę Pfizera przeciw COVID-19, do zniechęcania ludzi, aby się szczepili. Zmarł on kilka tygodniu po zachorowaniu na COVID-19 i sugerowano, że szczepionka pogorszyła jego stan.

Rząd wprowadzi obostrzenia dla niezaszczepionych? „Ostrzegaliśmy, trzeba się przyzwyczaić”.

Źródło: wiadomosci.wp

Pakiety day spa dla 1-2 osób
Pakiety day spa dla 1-2 osób
99,99 zł
250,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety day spa z masażem twarzy i więcej za 89,99 zł i inne opcje w JUGI – Kosmetologia & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz