Home Kategorie Poruszające Skatowana trzylatka z Torunia, niestety zmarła. Zarzuty dla rodziców mogą zostać zaostrzone!

Skatowana trzylatka z Torunia, niestety zmarła. Zarzuty dla rodziców mogą zostać zaostrzone!

Skatowana trzylatka z Torunia, niestety zmarła. Zarzuty dla rodziców mogą zostać zaostrzone!

W toruńskim szpitalu dziecięcym zmarła trzylatka, której rodzice usłyszeli dwa tygodnie temu zarzut usiłowania zabójstwa dziecka. Zapewne zarzut zostanie zmieniony na zabójstwo.

Sylwia M. i Przemysław O. 30 maja usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa: mieli znęcać się nad córką co najmniej od kwietnia. 28 maja trafiła ona do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy.

Z oddziału intensywnej terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, dokąd trafiła dziewczynka, od początku płynęły złe informacje. Dziecko było w stanie krytycznym. Jej obrażenia, były naprawdę spore.

Niestety dziewczynka zmarła w nocy z piątku na sobotę” – poinformował wczoraj rzecznik prasowy toruńskiej placówki Janusz Mielcarek.

– „23-letnia Sylwia M. i 32-letni Przemysław O. są podejrzani o to, że w okresie co najmniej od kwietnia tego roku do 28 maja, działając wspólnie i w porozumieniu, znęcali się fizycznie nad małoletnią córką w wieku 2 lat i 11 miesięcy. Zadali jej uderzenia przedmiotami, otwartą dłonią po całym ciele, w tym w szyję oraz w twarz, a także nie zapewnili jej niezbędnej pomocy koniecznej do zaopatrzenia złamania kości ramiennej prawej” – tłumaczył rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu prok. Andrzej Kukawski.

– „Do kulminacji doszło 28 maja. Wówczas rodzice mieli spowodować u dziecka urazy głowy. Zadając ciosy, doprowadzili do licznych zmian w obrębie mózgowia i masywnego obrzęku mózgu” – dodał. Rodzice dziecka zostali zatrzymani, jednak nie przyznawali się do stawianych zarzutów.

– „Mając na uwadze dobro śledztwa, nie mogę ujawnić treści ich wyjaśnień. Zdecydowaliśmy się w niedzielę 30 maja na złożenie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku” – wskazywał prok. Kukawski.

– „Kolejnych czynności prokuratury w tej sprawie należy oczekiwać po weekendzie” – dodał Andrzej Kukawski.

Sylwia M. i Przemysław O. mają jeszcze dwoje dzieci. Mało tego, 23 latka jest obecnie w ciąży. 32-latka ponadto, już wcześniej karano. Głównie za przestępstwa przeciwko mieniu.

Uwaga! Niepokojąca sytuacja epidemiczna. Najwyższa liczba zakażonych od dawna!

Źródło: RMF 24

 

Wyszczuplanie i modelowanie ciała
Wyszczuplanie i modelowanie ciała
249,00 zł
88 dni
do końca oferty!
Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki: od 249 zł za 12 zabiegów i więcej opcji w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz