Home Kategorie News To koniec restrykcji. Polska trafiła na „zieloną listę”.

To koniec restrykcji. Polska trafiła na „zieloną listę”.

To koniec restrykcji. Polska trafiła na „zieloną listę”.

Od 14 czerwca Polska trafia na „zieloną listę” w Czechach. Oznacza to, że z naszego kraju do sąsiadów będzie można podróżować bez ograniczeń wynikających z pandemii.

Do tej pory podróżujący z Polski do Czech musieli wypełnić formularz przyjazdowy, pokazać negatywny test na koronawirusa lub zaświadczenie o szczepieniu przynajmniej jedną dawką, od której musiało upłynąć co najmniej 22 dni. Od 14 czerwca te restrykcje zostają zniesione. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy planują wyjazd do Czech. Polska trafiła na „zieloną listę”, czyli obszar o niskim ryzyku zakażenia koronawirusem.

W komunikacie prasowym Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało aktualną kwalifikację poszczególnych krajów. Kolorem zielonym oznaczono m.in. Polskę, Rumunię, Monako i Islandię.

Z kolei Chorwacja, Szwajcaria, Cypr, Estonia czy archipelag Azorów uznane zostały za obszary średniego ryzyka. W przypadku podróży transportem zbiorowym konieczne są testy na SARS-CoV-2 lub przedstawienie zaświadczenia o szczepieniu.

W Czechach nadal obowiązuje zakaz podróżowania do krajów, w których jest duże ryzyko przenoszenia się wirusa, a w szczególności nowych wariantów. Są to Peru, Kolumbia, Botswana i Brazylia, Suazi, RPA, Lesotho, Malawi, Mozambik, Nepal, Tanzania, Zambia, Zimbabwe i Indie.

Co ze szczepionkami AstraZeneca? EMA nie zaleca ich dla osób z kolejną chorobą.

Źródło: gov.pl, PAP

Cinema3D: bilet na seans 2D
Cinema3D: bilet na seans 2D
14,30 zł
62 dni
do końca oferty!
Od 14,30 zł: bilet na dowolny seans 2D w sieci kin Cinema3D – miejsca standardowe, VIP lub SuperVIP

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz