Home Kategorie Poruszające Każdy rodzic powinien to zobaczyć. Przerażające nagranie z placu zabaw.

Każdy rodzic powinien to zobaczyć. Przerażające nagranie z placu zabaw.

Każdy rodzic powinien to zobaczyć. Przerażające nagranie z placu zabaw.

Lubuska policja ostrzega przed zagrożeniami, które czyhają na dzieci. W nowym filmiku policjanci apelują o rozmowę ze swoimi pociechami i niepozostawianie ich bez opieki.

„Rozmawiaj ze swoim dzieckiem. Zanim dojdzie do tragedii” – apeluje lubuska policja. Według funkcjonariuszy koniec roku szkolnego może oznaczać wiele zagrożeń dla dzieci. W najnowszym klipie lubuscy policjanci skupili się na zaufaniu do obcych, którzy przekupując najmłodszych, porywają je.

W nagraniu najpierw widzimy huśtające się na placu zabaw dziecko. W pewnym momencie do huśtawki podchodzi nieznajomy mężczyzna z prezentem w ręku i próbuje namówić dziewczynkę do pójścia z nim. Dziecko godzi się na to i po chwili widzimy, jak nie może wydostać się z samochodu porywacza.

Film to tylko inscenizacja, ale odzwierciedla wiele prawdziwych przypadków, które zdarzają się w Polsce. Jak mówi policja, różnego rodzaju prowokacje stosowane w specjalnie przygotowanych materiałach dobitnie pokazują, że wiele dzieci ulega pokusom i prezentom oferowanym przez napastników.

– „Niech ten klip będzie przestrogą, która obudzi świadomość najmłodszych. Czym może zakończyć się uleganie pokusom, otwartość i zbyt duże zaufanie do nieznajomych” – ostrzegają policjanci.

Policja przygotowała też porady i wskazówki dla rodziców. Opisują o czym należy pamiętać, aby nie dopuścić do zaginięcia dziecka. Jak piszą funkcjonariusze, przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy zostawiać małego dziecka bez opieki, szczególnie w obcych dla niego i zatłoczonych miejscach.

Powinniśmy też zadbać o to, aby dziecko wiedziało, że nie może podawać swoich danych obcym – nawet imienia. Pod żadnym pozorem nie może zbliżać się i nie wchodzić do pojazdu nieznajomego, a także nigdzie z nim nie odchodzić. W przypadku zagrożenia dziecko powinno głośno krzyczeć, wzywać pomoc, a jeśli to możliwe, próbować uciec.

Koszmar 2-miesięcznej dziewczynki. Matka mieszała jej mleko z amfetaminą. Dziecko zmarło.

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz