Home Kategorie Życie Kosmiczne ceny nad polskim morzem. Mało kogo na to stać.
7.35K

Kosmiczne ceny nad polskim morzem. Mało kogo na to stać.

Kosmiczne ceny nad polskim morzem. Mało kogo na to stać.

Sezon urlopowy w pełni, a znad Bałtyku spływają do nas „paragony grozy” pokazujące, że za rybę nad morzem trzeba słono zapłacić. Czy wysokie ceny zniechęcają ludzi do wyjazdu na wakacje?

Nadmorskie kurorty zapełniają się turystami. Większemu ruchowi sprzyja pogoda, ale też coraz lepsze statystki zakażeń koronawirusem oraz luzowanie obostrzeń.

Gdy wyjeżdżamy jednak na urlop, musimy liczyć się z ogromnymi cenami. Od dawna mówi się, że ceny noclegów i dań w restauracjach wzrosną przez to, że branża turystyczna mocno ucierpiała ze względu na pandemię. Czy to zniechęca Polaków do wyjazdu?

O2 przeprowadziło badanie, z którego wynika, że 54% respondentów planuje wyjechać na wakacje w tym roku. 33% ankietowanych nie ma zamiaru nigdzie wyjeżdżać, a 13% nie podjęło jeszcze decyzji.

Zdecydowana większość badanych, bo aż 67% planuje urlop w kraju. Na zagraniczne wyjazdy decyduje się tylko 16% ankietowanych. 17% zamierza część urlopu spędzić w Polsce, a część za granicą.

Dziennikarze portalu zapytali też Polaków o to, ile są w stanie zapłacić za obiad w lokalu w trakcie wypoczynku. 51% ankietowanych zadeklarowała, że są skłonni zapłacić za obiad dla jednej osoby od 26 do 50 zł. 25% badanych chce wydać do 25 zł. Zaledwie 3% respondentów nie ma zamiaru oszczędzać na wakacjach i planuje wydać nawet ponad 100 zł za obiad dla jednej osoby.

Gofry z bitą śmietaną i dodatkami, które od zawsze kojarzą się z wakacjami i klimatem Bałtyku to spory wydatek. 56% badanych planuje na nie wydać nie więcej niż 10 zł. To może być jednak o wiele za mało. W wielu miejscach nad polskim morzem gofry z dodatkami osiągają nawet cenę 19 zł.

22% ankietowanych deklaruje, że na gofry nie wyda więcej niż 5 zł. Za taką cenę w większości turystycznych miejscowości w Polsce można dostać jedynie gofra z cukrem pudrem. 16% badanych liczy, że na ten przysmak nie wyda więcej niż 15 zł.

Noclegi zwykle są największym wydatkiem urlopu. 41% badanych planuje za nocleg zapłacić od 51 do 100 zł za osobę. 16% ankietowanych zamierza poszukać tańszych opcji, aby nie wydawać więcej niż 50 zł za osobę. 23% ankietowanych jest skłonna zapłacić do 150 zł za nocleg podczas urlopu. 11% badanych planuje zapłacić nawet do 200 zł.

Tragedia w Tatrach. Niedźwiedź zagryzł turystę. „Twarz była pocięta i rozdarta”.

Źródło: o2.pl

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
47,99 zł
120,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz