Home Kategorie Zdrowie Trzecia dawka szczepionki będzie konieczna? Minister zdrowia wyjaśnia.
12.60K

Trzecia dawka szczepionki będzie konieczna? Minister zdrowia wyjaśnia.

Trzecia dawka szczepionki będzie konieczna? Minister zdrowia wyjaśnia.

To jest sprawa cały czas otwarta, nie mamy przesądzonej żadnej decyzji – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o ewentualne podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Adam Niedzielski na konferencji w Olsztynie był pytany o planowany przebieg szczepień w przyszłym roku. Szef Ministerstwa Zdrowia powiedział, że obecnie w Europie dyskutuje się o trzeciej dawce szczepionki.

– „Ta dyskusja toczy się również z producentami, którzy na razie przedstawiają nam pewne możliwości wykorzystania właśnie trzeciej dawki jako elementu wzmacniającego odporność w kierunku konkretnych nowych mutacji” – powiedział. Zaznaczył jednocześnie, że „to jest sprawa cały czas otwarta, tutaj nie mamy przesądzonej żadnej decyzji”.

Minister ocenił, że teraz priorytetem w walce z pandemią jest zbudowanie możliwości sekwencjonowania genomu, tj. badanie z jaką mutacją koronawirusa mamy do czynienia.

– „Jak państwo wiecie, tych wariantów, które są określone przez WHO jako alertowe, jest kilka. Tym najbardziej realnie zagrażającym Polsce jest wariant Delta, wcześniej nazywany wariantem indyjskim. W tej chwili w Polsce mamy zidentyfikowanych blisko 80 przypadków tego typu” – powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia dodał, że dzięki szybkiej identyfikacji wariantu można zastosować „bardziej dolegliwe środki izolacyjne, bardziej dokładnie przyjrzeć się charakterowi ogniska i potraktować takie ognisko w sposób szczególny”.

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Wiadomo kiedy. „Aby móc poświęcić się partii”.

Źródło: PAP

Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
29,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności za 29,99 zł i więcej opcji w Auto Servis

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz