Home Kategorie Poruszające Udawał chorego, żeby dostawać pieniądze od naiwnych ludzi. Zgolił nawet włosy i brwi.

Udawał chorego, żeby dostawać pieniądze od naiwnych ludzi. Zgolił nawet włosy i brwi.

Udawał chorego, żeby dostawać pieniądze od naiwnych ludzi. Zgolił nawet włosy i brwi.

Krzysztof M. jest oszustem na masową skalę. Rozgłos zyskał dzięki działaniom w internecie, gdzie miesiącami udawał poważnie chorego na raka. Problem w tym, że jego choroba to kłamstwo.

Czterdziestokilkuletni mężczyzna od lat mieszka z rodziną w Londynie. Ponad rok temu na jednym z portali społecznościowych upublicznił swoją rzekomą historię. Twierdził tam, że rzekomo ma białaczkę, a rokowania są bardzo złe.

– „Kiedy Krzysztof się ze mną skontaktował, bardzo naciskał, żeby skontaktować go z Natankiem, że on wie, co Natanek przeżywa, ponieważ sam jest chory, że chciałby dla niego nagrać filmik” –

– „Krzysztof jest pozbawiony zupełnie jakichkolwiek uczuć empatycznych, jest to człowiek perfidny” –  uważa Marta Witecka, ciocia Natana.

– „Czułam przez telefon, że jest człowiekiem chorym, miał umęczony głos. Bardzo chciałam mu pomóc. Białaczka, niestety nie daje dobrych rokowań i tak naprawdę można było powiedzieć, że jest to człowiek umierający. Zresztą tak się przedstawiał. Wspierały go osoby, które również są chore na raka, które mają w rodzinie dziecko chore na raka, czy rodziny osób, które zmarły na raka. Pisały pod spodem: moja żona, niestety, przegrała walkę, ale wspieram cię, Krzysiu” – opowiada.

Sześcioletni Natan z Sosnowca, w internecie znany jako Pan Torpeda, od trzech lat choruje na neuroblastomę – nowotwór, który występuje tylko u dzieci. Historie chłopca opowiada kochająca go ciocia. To smutna historia, małego dziecka.

– „Są bardzo słabe prognozy na przeżycie i na wyleczenie dziecka. Został zdiagnozowany w czwartym stopniu złośliwości i w czwartym stopniu rozsiewu. W tej chwili zmaga się z drugą wznową tego nowotworu, gdzie miał przerzut do mózgu. Jest po operacji mózgu i po wycięciu tego guza, natomiast są przerzuty w kościach, będzie miał w tej chwili przeszczep szpiku” – opowiada pani Marta.

– „Był jedną z pierwszych osób, jeżeli nie jedyną osobą spoza rodziny, z którą Natan zgodził się porozmawiać przez wideo. On nie chce za bardzo rozmawiać z obcymi ludźmi, a tu zgodził się, bo ten „wujek” też jest chory, też go kroją, też miał chemię. On to rozumie, nie ma włosów – później się okazało, że nie ma włosów, bo je zgolił” – opowiada o Krzysztofie ciocia Natanka.

Na jednym z nagrań Krzysztof M. mówi do Natanka:

– „Mimo że jestem trochę starszy od ciebie i też choruję, to czasami jak mam chwilę zwątpienia, to muszę spojrzeć na twoje zdjęcie i tego, jak z nią walczysz. Prawdziwy Pan Torpeda” –

– „Tak naprawdę w oczy dziecko okłamał, że on również jest chory i on wie, co on przeżywa. Krzysztof pisał, że ma kontakt z Natankiem, podpierał się po prostu jego wizerunkiem” – komentuje Marta Witecka. Jak tak można?

Oszustwo wyszło na jaw na początku czerwca tego roku. Po śledztwie internautów i obnażeniu kłamstw, Krzysztof M. przyznał w końcu otwarcie, że nie jest chory na białaczkę, a pieniądze zbierał na życie. W ten sposób krzywdzi on potrzebujących, ale także ludzi, którzy chcą pomóc. To absolutny brak skrupułów.

Koronawirus raport: 16.06.2021.

Źrodło: interwencja

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
95,99 zł
119,99 zł
89 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz