Home Kategorie Życie Ona i jej mąż mają oddzielne konta bankowe. To uratowało ich związek.

Ona i jej mąż mają oddzielne konta bankowe. To uratowało ich związek.

Ona i jej mąż mają oddzielne konta bankowe. To uratowało ich związek.

Małżeństwo z oddzielnymi kontami to dla wielu osób wciąż bardzo kontrowersyjny temat. Ludzie uważają, że pieniądze powinny być wspólne. Jednak czy aby na pewno?

Evie Carrick uważa, że rozdzielenie finansów w małżeństwie to świetna sprawa. Mimo że pobrała się ze swoim mężem już 7 lat temu, to ich finanse są oddzielne.

– „Przyzwyczailiśmy się do posiadania oddzielnych kont bankowych i kart kredytowych już podczas randek i po prostu nie było sensu, aby zmieniać wszystko tylko dlatego, że podpisaliśmy kartkę papieru. Wiedziałam, że łączenie pieniędzy i nazywanie ich wspólnymi to dla wielu osób norma, ale wydaje mi się to skomplikowane i niesprawiedliwe” – mówi.

Carrick ma świadomość, że nie każdy związek byłby zadowolony z takiego rozwiązania. Według niej, każda para powinna podjąć indywidualną decyzję w tej sprawie. Tak jak ona i jej mąż. Mąż Evie, mówi o tym, że mają oni różne temperamenty i podejście do pieniędzy:

„Jestem dusigroszem, wręcz sknerą. Patrzenie na to, jak część mojej wypłaty zasila każdego miesiąca oszczędności sprawia mi radość. I kiedy mam zamiar zaszaleć kupując drogi bilet do Bejrutu lub odświeżyć garderobę na wiosnę, postrzegam takie wydatki jako stratę pieniędzy” – stwierdził.

Z drugiej strony Evie, ma odmienną opinię o mężu:

– „Mój mąż jest całkowitym przeciwieństwem mnie. Postępuje bardzo łatwo ze swoimi pieniędzmi i żyje chwilą. Jeśli ma ochotę na taco, kupuje taco, niezależnie od tego, ile to kosztuje u ile razy jadł je w tym tygodniu. Krótko mówiąc, jego motto brzmi „życie jest krótkie”. Trochę się równoważymy (i uwielbiam to, że nie ma takiej mentalności jak ja), ale nie wyobrażam sobie kłótni, które musielibyśmy stale przechodzić, gdybyśmy wybrali tradycyjną drogę i dzielili się pieniędzmi” – mówi.

– „Kocham mojego męża i naprawdę wierzę, że damy radę przetrwać ze sobą „dopóki śmierć nas nie rozłączy”, ale nie jestem naiwna. Związki się rozpadają, partnerzy umierają … to jest życie. Znam zbyt wiele horrorów o kobietach, które całkowicie oddają się (finansowo i nie tylko) swojemu partnerowi, a później zostają na lodzie. Bez dwóch zdań, podjęcie decyzji o zakończeniu związku, który stał się toksyczny, jest nieskończenie łatwiejsze, gdy masz własne konto bankowe pełne pieniędzy, niż gdy jesteś od kogoś zależna” – stwierdziła kobieta.

– „Nie mam pojęcia, ile Scrooge ma pieniędzy na swoim koncie oszczędnościowym lub bieżącym – i szczerze mówiąc, nie chcę wiedzieć. To też nie moja sprawa, ile jest na jego karcie kredytowej ani ile ma kart (chociaż oboje zawarliśmy pakt, aby co miesiąc spłacać je w całości, a jeśli mamy problemy, prosimy się nawzajem o pomoc)” – dodaje kobieta. Co o tym sądzicie?

Andrzej Piaseczny ma olbrzymi problem! Wydało się, kim jest Krzysztof Piaseczny!

Źródło: popularne.pl

 

Multikino: nachos, popcorn, napój
Multikino: nachos, popcorn, napój
16,99 zł
25,90 zł
58 dni
do końca oferty!
Zestawy barowe: napój z popcornem (od 16,99 zł) lub nachosami (od 21,99 zł) w sieci kin Multikino do -35%

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz