Home Kategorie Życie Zapytali ile za ślub. Usłyszeli „Co łaska”. Tylko, że nie mniej niż 2 tysiące złotych.

Zapytali ile za ślub. Usłyszeli „Co łaska”. Tylko, że nie mniej niż 2 tysiące złotych.

Zapytali ile za ślub. Usłyszeli „Co łaska”. Tylko, że nie mniej niż 2 tysiące złotych.

Sezon ślubny rozpoczął się już na dobre i wiele osób zastanawia się, ile będzie musiało zapłacić księdzu za udzielenie sakramentu małżeństwa. Jak widać, nie tylko wesele jest drogie.

Poza wydatkami takimi jak wynajęcie sali weselnej, opłacenie jedzenia, stolików, muzyków itd. musimy także zapłacić księdzu, który będzie nam udzielał sakramentu.

Nic więc dziwnego, że coraz częściej pary młode oczekują od swoich gości, że ich koperty pokryją koszty wesela i ślubu. Ceny wszystkich wydatków związanych ze ślubem, często przekraczają 50 000 PLN.

W Polsce koszt udzielenia sakramentu małżeństwa przez wybranego księdza  waha się w bardzo dużym zakresie. W wybranych rejonach kraju wynosi zaledwie 50 zł. Są jednak miejsca, gdzie dobija do 2000 PLN. To olbrzymia kwota.

Najdrożej jest w województwie mazowieckim. To właśnie w okolicach stolicy trzeba być przygotowanym na prawdziwie ogromne wydatki, oscylujące w granicach właśnie 2000 PLN.

Osoby, które nie lubią przepłacać, powinny zdecydować się na ślub w Klisinie. Za uroczystość w tym miejscu zapłacą zaledwie 50 PLN. W Babicy na Mazowszu z kolei, koszt to 57 PLN.

Trzeba pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak oficjalny cennik kościelny. Każda parafia indywidualnie ustala ceny udzielania poszczególnych sakramentów. Zwykle mówi się, „co łaska”. Okazuje się jednak, że łaska księdza, potrafi być cholernie droga.

Na sumę kosztów takiego ślubu składają się: ofiara dla księdza, zapłata dla organisty, zapowiedzi czy dekoracja kościoła. Ponadto musimy wziąć także udział w naukach przedmałżeńskich, możemy także wybrać przyśpieszony kurs, którego cena oscyluje w granicach 500 PLN.

Andrzej Piaseczny ma olbrzymi problem! Wydało się, kim jest Krzysztof Piaseczny!

Źródło: popularne.pl

 

 

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz