Home Kategorie Zdrowie Przygotowana do IV fali w Polsce już trwają. Niedzielski chce „bardziej dolegliwych środków”.

Przygotowana do IV fali w Polsce już trwają. Niedzielski chce „bardziej dolegliwych środków”.

Przygotowana do IV fali w Polsce już trwają. Niedzielski chce „bardziej dolegliwych środków”.

Ministerstwo Zdrowia spodziewa się, że po wakacjach każdy przypadek zakażenia COVID będzie sekwencjonowany, wynik badania ma być znany przed upływem izolacji danej osoby. Oto IV fala w praktyce.

W środę na konferencji prasowej w Olsztynie minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w najbliższym czasie 6,5 mln zł trafi na doposażenie laboratoriów sanepidu w Warszawie, Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie, Katowicach i Olsztynie. Inwestycje te mają w praktyce, przygotować nas na czwartą falę COVID-19 w Polsce.

Minister Niedzielski stwierdził że resort zdrowia chce, by sekwencjonowanie było tak szybkie, żeby wynik badania był znany przed zakończeniem przez zakażoną osobę izolacji czy kwarantanny. Ma to pomóc w wprowadzeniu, jak to określił „bardziej dolegliwych środków izolacyjnych”.

– „Jeśli chodzi o kwestię tych bardziej dolegliwych środków, to tutaj inspektor sanitarny ma prawo i możliwości, żeby wydłużyć kwarantannę. Standardem jest to, że ten pierwszy okres przedłużenia to jest do 14 dni, mówię tutaj o izolacji jak i kwarantannie, ale mówię też o wprowadzeniu ewentualnego wymogu negatywnego testu przy wyjściu z kwarantanny lub izolacji” – powiedział.

Rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział PAP, że ewentualny test przed zakończeniem kwarantanny, będą wykonywane przez osoby zakażone wariantem Delta COVID-19, jak i osoby, które miały z nimi kontakt. Jak widać, nowy wariant COVID-19 budzi niepokój.

Uwaga. Pilna wiadomość przekazana przez premiera. Zmiany te mają dotknąć miliona Polaków.

Źródło: PAP

 

 

Przegląd auta i więcej
Przegląd auta i więcej
29,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Przegląd ogólny auta (29,99 zł), geometria kół osi przedniej i więcej (49,99 zł) i inne w PHU DMD Mechanika Pojazdowa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz