Home Kategorie Zdrowie „Grozi nam biologiczna wojna światowa”. Dowody na wyciek COVID-19 są przytłaczające.

„Grozi nam biologiczna wojna światowa”. Dowody na wyciek COVID-19 są przytłaczające.

„Grozi nam biologiczna wojna światowa”. Dowody na wyciek COVID-19 są przytłaczające.

Szansa na to, że koronawirus pojawił się naturalnie u zwierząt na targu w Wuhan jest „jedna na milion” – twierdzą dwaj amerykańscy naukowcy. Istnieją „przytłaczające dowody” na to, że wirus powstał w laboratorium.

Naukowe uzasadnienie teorii wycieku koronawirusa z laboratorium w Wuhan przedstawili na łamach dziennika The Wall Street Journal Steven Quay oraz Richard Muller. Naukowcy powiedzieli na wideokonferencji, że światu grozi biologiczna wojna, jeśli tzw. badania GoF (badania, które zmieniają organizm lub chorobę tak, aby zwiększyć patogenezę, przenośność lub zasięg) nie zostaną wstrzymane.

Quat, dyrektor naczelny firmy farmaceutycznej Atossa Therapeutics, powiedział instytutowi Hudsona, że postępy w badaniach nad wirusami i szczepionkami doprowadziły do sytuacji, w której „można mieć broń biologiczną rano i szczepionkę po południu”.

W swojej prezentacji ekspert powiedział, że kluczowym dowodem potwierdzającym wyciek z laboratorium jest fakt, że kiedy wirus pojawił się po raz pierwszy, był już bardzo zakaźny, w przeciwieństwie do innych wirusów, które ewoluują w miarę rozprzestrzeniania się, aż do momentu, gdy zaczyna dominować najbardziej zakaźna forma.

– „Covid-19 nie tlił się w społeczności przed rozpoczęciem pandemii, jak to obserwowano w przypadku poprzednich epidemii koronawirusów” – powiedział.

Na podstawie porównania z epidemiami SARS-CoV-1 i MERS Quay stwierdził, że „prawdopodobieństwo, iż nabyta przez społeczność choroba odzwierzęca” przyniosłaby takie rezultaty, jakie zaobserwowano na wczesnym etapie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2, było jak jeden do miliona”.

Profesor Muller, astrofizyk z Uniwersytetu Kalifornijskiego, powiedział, że istniały obawy, iż naukowcy znajdą się „na czarnej liście i będą określani jako wrogowie Chin”, jeśli będą podtrzymywać teorię o wycieku z laboratorium.

– „To oznaczało, że Chiny sprawowały kontrolę nad wolnością słowa w USA. Amerykańscy naukowcy nie chcieli nawet dyskutować na ten temat z obawy przed tym, co zrobią Chiny” – powiedział.

Teoria wycieku z laboratorium, za którą opowiadał się poprzedni prezydent USA Donald Trump i członkowie jego administracji, w ostatnich tygodniach zyskała rozgłos na nowo, gdy pojawiły się kolejne poszlaki.

Komentarze pojawiły się, gdy naukowiec z Harvardu Alina Chan przyznała, że ona i jej koledzy byli wcześniej niechętni wspieraniu teorii o wycieku z laboratorium przez niechęć do Trumpa.

– „W tamtym czasie straszniej było być kojarzonym z Trumpem […], więc ludzie nie chcieli publicznie wzywać do śledztwa w sprawie pochodzenia koronawirusa z laboratorium” – powiedziała Chan telewizji NBC.

Chan była jednym z 18 naukowców, którzy w maju opublikowali list wzywający do dogłębniejszego zbadania pochodzenia SARS-CoV-2.

W maju Wall Street Journal ujawnił, że 3 naukowców z Wuhańskiego Instytutu Wirusologii zachorowało w listopadzie 2019 roku, a dowody wideo uzyskane przez brytyjską telewizję Sky News w tym tygodniu wykazały, że żywe nietoperze były trzymane w klatkach w laboratorium. Przeczy to śledczemu WHO Peterowi Daszakowi, który odrzucił to twierdzenie jako teorię spiskową. Według wyników dochodzenia WHO w sprawie genezy Covid-19 jest „wyjątkowo mało prawdopodobne”, aby wirus pochodził z laboratorium.

Druga dawka ich powaliła. Świdrujący ból całego ciała i “kac gigant”.

Źródło: PAP

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
119,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz