Home Kategorie News Ważna zmiana dla Polaków. Wakacje bez testów nawet dla niezaszczepionych!
9.85K

Ważna zmiana dla Polaków. Wakacje bez testów nawet dla niezaszczepionych!

Ważna zmiana dla Polaków. Wakacje bez testów nawet dla niezaszczepionych!

Chorwacja łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków. Od 18 czerwca ci, którzy podróżują z naszego kraju nie muszą przedstawiać negatywnego testu PCR ani odbywać kwarantanny.

Zmiany te dotyczą zarówno pasażerów przybywających do Chorwacji samolotem, jak i tych, którzy przyjeżdżają samochodem.

Chorwacja od lat jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków urlopów turystów z Polski. Okazuje się, że teraz planowanie wakacji w tym kraju będzie łatwiejsze. Polacy będą mogli wjeżdżać do Chorwacji bez testu.

Wszystko przez to, że nasz kraj został sklasyfikowany jako region o niskim ryzyku zakażenia. Dzięki temu mamy złagodzone zasady wjazdu.

– „Wszystkie osoby przyjeżdżające bezpośrednio z krajów i/lub regionów Unii Europejskiej lub krajów i/lub regionów strefy Schengen oraz krajów stowarzyszonych ze strefą Schengen, które obecnie znajdują się w tzw. zielonej strefie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) będą mogli wjechać na terytorium Republiki Chorwacji na takich samych warunkach jak przed wystąpieniem COVID-19” – podano w komunikacie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

Dalsza część komunikatu mówi, że podróżujący z Polski nie muszą przedstawiać negatywnego testu PCR i nie podlegają kwarantannie – o ile nie mają oznak COVID-19 i nie mieli kontaktu z chorymi.

W przypadku osób, które podróżują własnym samochodem Chorwaci sugerują, aby zachowywać rachunki za paliwo czy opłaty za autostrady. Chodzi o to, że osoby jadące z obszarów „zielonej strefy” do Chorwacji nie powinny w trakcie wyjazdu zatrzymywać się w krajach znajdujących się np. w „pomarańczowej strefie”. Portal Fly4free zauważa, że Polacy nie powinni mieć z tym żadnego problemu, gdyż na trasie z Polski do Chorwacji poza „zieloną strefą” znajduje się tylko Słowenia.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna apeluje również o to, aby sprawdzać warunki wjazdowe przed samą podróżą do Chorwacji, gdyż mogą się one zmieniać. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób na bieżąco aktualizuje zalecenia dotyczące przepływu osób.

– „Jeśli zaistnieje okoliczność, że którekolwiek z polskich województw nie będzie oznaczone na liście kolorem zielonym, wtedy na granicy Republiki Chorwacji należy przedstawić urzędowe zaświadczenie o zameldowaniu (lub dane wpisane w dowodzie osobistym) w zielonej strefie. Zaświadczenie powinno być wydane w języku angielskim, bądź przetłumaczone na język angielski” – poinformowała CWT.

Organizacja zachęca do skorzystania z dostępnej w języku polskim aplikacji „Enter Croatia”.

„Grozi nam biologiczna wojna światowa”. Dowody na wyciek COVID-19 są przytłaczające.

Źródło: croatia.hr, Fly4free

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
57 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz