Home Kategorie Film Nie żyje aktor znany z „Klanu”. „Odszedł po długiej, heroicznej walce”. Miał 72 lata.

Nie żyje aktor znany z „Klanu”. „Odszedł po długiej, heroicznej walce”. Miał 72 lata.

Nie żyje aktor znany z „Klanu”. „Odszedł po długiej, heroicznej walce”. Miał 72 lata.

Nie żyje Krzysztof Zakrzewski. Aktor znany z popularnych polskich serialu zmarł w wieku 72 lat. Wiadomość o jego śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Krzysztof Zakrzewski dał się poznać widzom w wielu lubianych serialach. Na ekranie debiutował w produkcji „Polskie drogi”. Epizodyczne występy miał tez w serialach „Dom”, „07 zgłoś się”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Klan” oraz „Ekstradycja”. Wiadomość o śmierci 72-letniego artysty przekazał w piątek 18 czerwca Związek Artystów Scen Polskich.

– „Z żalem i niedowierzaniem żegnamy Krzysztofa Zakrzewskiego – aktora, absolwenta Wydziału Aktorskiego łódzkiej Filmówki. Odszedł po długiej, heroicznej walce. Jeszcze niedawno wydawało się, że zwycięskiej. Niemal przed chwilą Koleżanki i Koledzy wybrali go do Zarządu nowo powstałej Sekcji Dubbingu ZASP. Świetnie wyglądał, wydawało się, że wraca do nas z nową energią, by włączyć się w społeczne działania, a zawodowo wcielić się w kolejne postaci w filmie i dubbingu właśnie. Był wyrazisty, świetnie śpiewał, miał charakterystyczny głos, więc nie dziwi, że w studiach nagraniowych spędził niezliczone godziny. Dzisiaj trudno pogodzić się z myślą, że już się nie zobaczymy. Żegnaj, Krzysiu” – czytamy w pożegnaniu aktora.

Zakrzewski nie pracował wyłącznie na planie. Chętnie realizował się też w studiach nagraniowych, gdzie udzielał głosu wielu znanym postaciom. Dobrze znają go miłośnicy filmów animowanych. Aktor dubbingował postacie w produkcjach takich, jak „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo?”, „Piękna i Bestia” czy „Jak wytresować smoka”. Jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych wcieleń był Rubeus Hagrid, któremu udzielił głosu w grze „Harry Potter i więzień Azkabanu”. Głos aktora można usłyszeć także w „Teletubisiach”.

Przerażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Powiedział, jakie będą wakacje.

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz