Home Kategorie Ludzie Abp Jędraszewski: „To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za braci Kaczyńskich”.

Abp Jędraszewski: „To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za braci Kaczyńskich”.

Abp Jędraszewski: „To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za braci Kaczyńskich”.

W piątek odbyła się msza święta w katedrze na Wawelu. Były to 72. urodziny Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości wzięli udział Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i inni politycy partii rządzącej.

W trakcie mszy na Wawelu modlono się za prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żonę Marię i wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej. Dzień urodzin zmarłego pod Smoleńskiem prezydenta zbiegł się z miesięcznicą pogrzebu pary prezydenckiej.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podkreślił, że urodziny Lecha Kaczyńskiego i .

Jarosława Kaczyńskiego przeżywamy na Wawelu „w cieniu smoleńskiej tragedii”.

– „Ale wszyscy, a na pewno pan prezes dziękują Panu Bogu za dar jego matki śp. Jadwigi z domu Jasiewicz, harcerki, członka Szarych Szeregów, za to, że była matką” – mówił abp Jędraszewski podczas mszy świętej w Krakowie.

Dodał też, że dalej jest „miejsce na dziękowanie za życie”.

– „To wątek bardzo osobisty. Ale my wszyscy jako wspólnota, wspólnota Kościoła, żyjąca nauką Chrystusa, mamy prawo, by dziękować za to życie śp. Pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Pana prezesa w kategoriach ludu Bożego, który cieszy się, że w nim od tylu lat są, żyją takie osoby. To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich. Mamy także obowiązek dziękowania za dar ich życia dla Polski” – powiedział metropolita krakowski w czasie mszy z okazji 72. rocznicy urodzin Lecha Kaczyńskiego.

– „Ta modlitwa w katedrze wawelskiej przy relikwiach św. Stanisława biskupa i męczennika przyjmuje bardzo szczególną prośbę o to, aby także w odniesieniu do nich mogły się spełnić słowa hymnu pochodzącego jeszcze z XIII wieku autorstwa Wincentego z Kielczy: +Gaude Mater Polonia/ prole fecunda nobili+ (O ciesz się, Matko-Polsko, w sławne potomstwo płodna!)” – mówił abp Jędraszewski.

Duchowny przywołał też fragmenty poematu Karola Wojtyły „Myśląc Ojczyzna” z 1974 rok, m.in.:

– „Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać. Przychodzi jak dar, utrzymuje się poprzez zmaganie. Dar i zmaganie wpisują się w karty ukryte, a przecież jawne.”

Po mszy Jarosław Kaczyński, Marta Kaczyńska, Mateusz Morawiecki i towarzyszący im politycy modlili się przy grobie prezydenckiej pary.

Rura zassała 11-letniego Januszka na basenie w Zalesiu Górnym. Walczyli o jego życie.

Źródło: PAP

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz