Home Kategorie Ludzie Jarosław Kaczyński przyjechał na konwencję w dwóch różnych butach? „To nie jest śmieszne”
14.40K

Jarosław Kaczyński przyjechał na konwencję w dwóch różnych butach? „To nie jest śmieszne”

Jarosław Kaczyński pojawił się na konwencji Partii Republikańskiej. Internauci twierdzą, że prezes PiS miał założone dwa różne buty. W sieci pojawiły się nawet zdjęcia, które mają to potwierdzać.

Jarosław Kaczyński był gościem Zjazdu Republikańskiego w Warszawie.

– „Cieszę się z tego spotkania, cieszę się z jego liczebności. Byłem tutaj tydzień temu, bo się pomyliłem i z przerażeniem patrzyłem na pustą salę, ale jest dobrze, bardzo dobrze” – rozpoczął żartem swoje wystąpienie.

Jak mówił Kaczyński, „wszyscy jesteśmy republikanami”.

– „Idee republikańską najłatwiej opisać przeciwstawiając ją idei indywidualisto-liberalnej(…). Republikanizm to odwoływanie się do wspólnoty, a dokładnie do różnych wspólnot, tych mniejszych i tej największej globalnej, wspólnoty narodowej, która jak zwykle, chociaż nie zawsze, jest tożsama, przynajmniej w pewnej mierze, ze wspólnotą państwową” – powiedział prezes Kaczyński.

Polityk podkreślił, że przed tą ideą cały czas stoją nowe wyzwania.

– „Dziś, tym wyzwaniem z jednej strony jest skrajnie wypaczona forma liberalizmu, indywidualizmu, permisywizmu, a z drugiej strony przeciwstawia się już na poziomie zupełnie praktycznym także inny typ, już nie ideologii, a pewnej postawy, która ma charakter indywidualistycznej, ale w tym wymiarze czysto już politycznym. I to właśnie zawsze zagrażało przedsięwzięciom strony, którą można określić na naszej scenie politycznej, jako patriotyczną” – zaznaczył prezes PiS.

Jak mówił, „bardzo często było tak, że różne przedsięwzięcia były psute przez tego rodzaju postawy”. Dodał że „dziś republikanizm praktyczny to jedność obozu Zjednoczonej Prawicy”.

– „Tylko Zjednoczona Prawica, nie odmawiając z góry patriotyzmu ludziom niektórych przynajmniej odmian lewicy, może zrealizować program dla Polski silnej, niepodległej, suwerennej, ale jednocześnie Polski, która zaspokaja potrzeby wszystkich grup obywateli” – wskazywał Kaczyński.

– „Jedność i droga do zwycięstwa, bo ta droga jest otwarta przede wszystkim dzięki temu projektowi – Polskiemu Ładowi. Ta droga musi być przez nas wspólnie przebyta” – podkreślił prezes PiS.

W sieci pojawiło się zdjęcie, które ma potwierdzać, że Jarosław Kaczyński pojawił się na Zjeździe w dwóch różnych butach.

PILNE! Seria eksplozji w stolicy. Służby milczą na temat incydentu.

Źródło: Twitter, PAP

Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych
Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych
30,00 zł
40,00 zł
35 dni
do końca oferty!
Mini Zoo Kucyk w Inwałd Parku: pakiety atrakcji dla dzieci i dorosłych (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz