Home Kategorie Niesamowite Potężna nawałnica zrywała dachy, połamała drzewa. „Ludzie uciekali do domów”.

Potężna nawałnica zrywała dachy, połamała drzewa. „Ludzie uciekali do domów”.

Przez wieś Stary Dzików w woj. podkarpackim przeszła potężna nawałnica. Burza z gradem spowodowała ogromne zniszczenia. Uszkodzone są dachy domów i samochodów. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie.

Potężna burza pojawiła się w sobotę 19 czerwca ok. 17:00. Wszystko trwało kilkanaście minut, ale powstało wiele szkód. Siła nawałnicy była tak ogromna, że przerażeni ludzie uciekali do domów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– „Silny wiatr zerwał dachy z budynków mieszkalnych i gospodarczych. W Starym Dzikowie powalone drzewo spadło na zaparkowany samochód. Natomiast w miejscowości Cewków zawaliła się wiata, pod którą były zaparkowane dwa samochody osobowe” – informował w rozmowie z portalem zlubaczowa.pl zastępca Komendanta PSP w Lubaczowie st. kpt. Wojciech Wus.

– „Burza (prawdopodobnie superkomórka burzowa) przeszła przez miejscowość wczoraj ok. godz. 17:15. Na nagraniu widoczny jest silny, prostoliniowy wiatr szkwałowy, któremu towarzyszy intensywny opad deszczu, a także opad gradu o średnicy dochodzącej do ok. 2 cm. W komentarzach zamieszczamy również zdjęcia przedstawiające skutki przejścia burzy oraz średnicę gradu.”

Potężna powódź. Sytuacja jest dramatyczna. Ogłoszono stan nadzwyczajny.

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
59 dni
do końca oferty!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz