Home Kategorie Zdrowie Górale nie chcą się szczepić. Branża turystyczna obawia się kolejnego lockdownu.

Górale nie chcą się szczepić. Branża turystyczna obawia się kolejnego lockdownu.

Górale nie chcą się szczepić. Branża turystyczna obawia się kolejnego lockdownu.

Przedsiębiorcy z branży turystycznej apelują do podhalańskich władz o zachęcanie mieszkańców do szczepień. Ludzie nie chcą się tam szczepić.

Na Podhalu możemy mieć kolejny lockdown już jesienią. 3/4 górali z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego nie przyjęło jeszcze nawet jednej dawki szczepionki na COVID-19. Spotkać się w tej sprawie mają członkowie Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Wzrost zachorowań jesienią, który będzie miał miejsce w przypadku niewystarczającej liczby zaszczepionych osób, oznacza spore kłopoty dla branży turystycznej.

Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz przestrzega, że nowa fala epidemii skończy się kolejnym lockdownem.

– „Jeżeli będzie strefowanie i będą zamykane powiaty czy miejscowości, znów zostaną zamknięte biznesy” – powiedziała Radiu ZET Wojtowicz.

Niektórzy hotelarze i restauratorzy już wprowadzają zachęty finansowe oraz inne gratyfikacje dla zaszczepionych pracowników. Branża oczekuje teraz działania samorządów.

Nie tylko mieszkańcy Podhala nie chcą się szczepić. W powiatach gorlickim, brzeskim, nowosądeckim, tarnowskim, limanowskim i dąbrowskim do tej pory nie zaszczepiło się ponad 70% mieszkańców.

Potężna nawałnica zrywała dachy, połamała drzewa. „Ludzie uciekali do domów”.

Źródło: Radio ZET

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
58 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz