Home Kategorie Życie Szok. Padł rekord temperatury na naszej planecie. Jest koszmarnie gorąco.
3.42K

Szok. Padł rekord temperatury na naszej planecie. Jest koszmarnie gorąco.

Szok. Padł rekord temperatury na naszej planecie. Jest koszmarnie gorąco.

Ponad 80°C! Nowy rekord temperatury przy gruncie odnotowano na pustyni Lut w Iranie oraz na pustyni Sonora w Meksyku. Poprzedni rekord padł w 2005 roku i wynosił ponad 70 stopni.

Informacja o rekordzie pojawiła się w maju w Biuletynie Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego. Przez ostatnie 18 lat naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego analizowali temperatury naziemne, inne niż atmosferyczne. Temperatura, która została pokazana jest krytyczna, co do tego nie mamy wątpliwości.

To temperatura, która zagraża życiu zamieszkujących tam zwierząt.

Serwis dobrapogoda24.pl informuje, że ekstremalne temperatury w najbliższym czasie mogą zostać odnotowane na całym świecie. Od północnej Afryki przez Bliski Wschód po Indie oraz na południowym zachodzie USA aż po Meksyk. Europa również nie będzie bezpieczna. Niestety dla nas.

– Prognoza długoterminowa na najbliższe 10 dni wskazuje, że temperatura osiągająca maksymalnie 20-50°C, w tym czasie będzie możliwa na przeważającym obszarze naszej planety. […] Po chłodnej wiośnie, w Polsce najchłodniejszej od 1997 roku, również w Europie w kolejnych dniach czerwca, będzie coraz cieplej. Fala upałów z Hiszpanii i Francji przesunie się przez Niemcy do Polski, gdzie zanotujemy maksymalnie około 30-37°C – czytamy w serwisie.

Ogromna awaria w dużym banku. Lepiej sprawdźcie swoje konta! Ludzie płacili kartą, a pobierana była 100 razy większa kwota!

Źródło: Dobrapogoda, Focus

Kawiorowy rytuał spa
Kawiorowy rytuał spa
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kawiorowy rytuał spa (89,99 zł) z zabiegiem na dłonie (109,99 zł) i więcej w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz