Home Kategorie Życie Seniorzy już czekają na bon turystyczny. Tak będzie wyglądać 500+ dla emerytów.
10.08K

Seniorzy już czekają na bon turystyczny. Tak będzie wyglądać 500+ dla emerytów.

Seniorzy już czekają na bon turystyczny. Tak będzie wyglądać 500+ dla emerytów.

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów coraz bliżej! W piątek Senat bez głosu sprzeciwu przyjął przepisy rozszerzające taką pomoc także na seniorów. Co takiego da ten bon? Sporo.

Senator KO Marek Borowski od miesięcy zabiega o to, by oprócz dzieci do 18. roku życia, także seniorzy mogli korzystać z bonu turystycznego. To miałoby zachęcić osoby starsze do podróży i wypoczynku. Wygląda na to, że pomysł zostanie zaakceptowany.

– „Pierwszy krok już jest zrobiony, Senat właśnie dał reformie zielone światło. Potrzebna jest tylko zgoda Sejmu, by ustawa weszła w życie od 1 września, a seniorzy mogli ruszyć późnym latem i jesienią na wczasy. – Liczę, że bon dla seniorów uda się szybko wprowadzić” – mówi Faktowi senator Borowski.

Rząd teraz nie ma argumentu, by takiej pomocy odmówić. Branża turystyczna liczy straty, jakie poniosła z powodu obostrzeń trwających prawie pół roku. A emeryci przez drożyznę, nie mogli sobie pozwolić na wakacje. Bony te więc opłacą się wszystkim.

Program ten miałby być dla wszystkich emerytów i rencistów oraz osób pobierających tzw. matczyną emeryturę, świadczenie przedemerytalne i rentę socjalną.

Podobnie jak w przypadku dzieci, wartość bonu wynosiłaby 500 zł i była taka sama dla wszystkich. Byłby przyznawany niezależnie od renty czy emerytury.

Nie, tak samo jak w przypadku bonu turystycznego na dzieci, miałby on formę elektronicznego kodu, który senior dostawałby np. SMS-em. Otrzymanie go, byłoby naprawdę proste dla każdego. Nawet dla osób nieobytych z technologią.

Bonem tym będzie można płacić za noclegi dla seniora, a także różne atrakcje turystyczne oferowane w ramach pakietów. Senacka propozycja zakłada, że emeryci mogliby korzystać z bonów od 1 września. Ten dzień wybrano nie przez przypadek. Dzięki temu, seniorzy będą mogli pojechać na spokojne wczasy po sezonie wakacyjnym.

Ogromna awaria w dużym banku. Lepiej sprawdźcie swoje konta! Ludzie płacili kartą, a pobierana była 100 razy większa kwota!

Źródło: Fakt

 

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
399,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny głowy za 399 zł i więcej opcji w gabinetach TOMMA Diagnostyka Obrazowa – 21 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz