Home Kategorie News Uwaga rząd szykuje kolejne zmiany w podatkach. To dotknie nas wszystkich!
4.76K

Uwaga rząd szykuje kolejne zmiany w podatkach. To dotknie nas wszystkich!

Uwaga rząd szykuje kolejne zmiany w podatkach. To dotknie nas wszystkich!

Podatek od wody pobierany jest w Polsce już od trzech lat. Rząd planuje jednak jego poszerzenie. Zapłaci go więcej osób i będzie on wyższy. Szykujcie się na to.

Obecne regulacje obowiązują na podstawie Prawo wodnego i dotyczą znacznie węższej grupy. Tego typu opłaty obwiązują nie tylko w Polsce, ale także w USA, Szwecji, Niemczech czy Korei Południowej. Skoro tak, to nam też można nimi dowalić, prawda?

Podatek od deszczu naliczany jest z tytułu utraconej retencji. Obowiązuje on w Polsce od 1 stycznia 2018 roku. Płacą go właściciele nieruchomości o powierzchni co najmniej 3,5 tys. mkw. z 70 proc. zabudowaniem. Niestety dla nas, to ulegnie zmianie.

Po planowanych zmianach będzie on także obowiązywał właścicieli domów jednorodzinnych, wspólnot, szkół, firm, zakładów pracy.

– „nieruchomości do 1000 mkw i zabudowie 51 proc., w przypadku niezbierania deszczówki opłata roczna wyniesie 255 zł. Jeżeli właściciel zdecyduje się na postawienie zbiornika, to wtedy taka opłata wyniesie zaledwie 25,5 zł” – podaje portal infor.

Ogromna awaria w dużym banku. Lepiej sprawdźcie swoje konta! Ludzie płacili kartą, a pobierana była 100 razy większa kwota!

 Źródło: money

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
89,00 zł
180,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz