Home Kategorie Poruszające Koszmar młodej Ukrainki. Magiel wciągnął jej rękę, konieczna była amputacja.

Koszmar młodej Ukrainki. Magiel wciągnął jej rękę, konieczna była amputacja.

Koszmar młodej Ukrainki. Magiel wciągnął jej rękę, konieczna była amputacja.

Pochodząca z Ukrainy Alona Romanenko w trakcie pracy w pralni w podpoznańskim Luboniu uległa wypadkowi. Magiel wciągnął jej rękę. Niestety, trzeba było ją amputować.

Pochodząca z Ukrainy Alona Romanenko (zgodziła się na podawanie pełnych danych) przyjechała do Polski w lipcu 2017 roku. Wtedy pracowała jako kelnerka przez okres dwóch miesięcy. Wróciła na początku listopada z chęcią pozostania w Polsce na dłużej i rozpocząć tu nowe życie. Zaczęła wraz z mężem szukać pracy. Wtedy właśnie natrafili oni na ogłoszenie dotyczące pracy w Luboniu.

W połowie grudnia 2017 roku doszło do tragicznego wypadku. Magiel, przy którym pracowała kobieta, wciągnął jej rękę. Dopiero po ok. 40 minutach rękę udało się wyciągnąć z maszyn. Niestety, lekarze nie byli już w stanie uratować jej ręki. Trzeba było ją amputować.

Zajmująca się sprawą poznańska prokuratura zdecydowała o przedstawieniu zarzutów pracodawcy kobiety. Roberta S. oskarżono o narażenie pracownicy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz o doprowadzenie do trwałego kalectwa. Trzeba przyznać, że są to naprawdę poważne zarzuty.

W poniedziałek poznański sąd rejonowy uznał Roberta S. winnym i skazał go na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat. Nałożono także na niego również karę grzywny. Musiał on także zapłacić kobiecie odszkodowanie w wysokości 40 000 złotych.

Sędzia Izabela Hantz-Nowak odnosząc się do zapisów kodeksu pracy podkreśliła, że zobowiązuje on pracodawcę do

– „reagowania i dostosowywania środków ochrony w zależności od warunków panujących w danym zakładzie pracy”  –

Dodała, także że

– „oskarżony powinien to uwzględnić i jakby przewidywać potencjalne zagrożenia dla pracownika. To bowiem pracodawca jest najlepiej zorientowany w zagrożeniach, jakie mogą wystąpić, powinien – można powiedzieć – pomyśleć za pracownika” – dodała.

– „skoro tak ważne dla całego procesu było to, by w maglowanej pościeli nie było tzw. węzłów, to pracodawca powinien przewidzieć, że pracownicy będą dążyli do ich usunięcia w razie wcześniejszego przeoczenia, i oskarżony powinien odpowiednio zapobiec takim sytuacjom, aby do usuwania tych węzłów nie dochodziło w tych miejscach, gdzie są te strefy niebezpieczne. Pokrzywdzona jako osoba nowa tym bardziej powinna być poinformowana o takich zagrożeniach w pracy przy maglu” – dodała sędzia.

– „Ciągle jeszcze bywają trudne dni, ale staram się żyć dalej i staram się uśmiechać” – podkreśliła kobieta.

Ogromna awaria w dużym banku. Lepiej sprawdźcie swoje konta! Ludzie płacili kartą, a pobierana była 100 razy większa kwota!

Źródło: RMF 24

-50zł na zakupy w Sexshop112
-50zł na zakupy w Sexshop112
1,00 zł
50,00 zł
186 dni
do końca oferty!
1 zł za groupon wartościowy wart 50 zł do wydania w sklepie Sexshop112

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz