Home Kategorie Zdrowie Przez 31-lat sumiennie opłacał składki. ZUS stwierdził, że nic mu się nie należy.

Przez 31-lat sumiennie opłacał składki. ZUS stwierdził, że nic mu się nie należy.

Przez 31-lat sumiennie opłacał składki. ZUS stwierdził, że nic mu się nie należy.

64-letni Leszek Supernak spod Opola jest byłym tynkarzem, dekarzem. Od czterech lat pan Leszek jest  poza systemem ubezpieczeń społecznych. Mimo tego, że pracował i odprowadzał składki przez 31-lat.

Problemy pana Leszka zaczęły się, gdy zachorował na złośliwego guza mózgu.

– „Wiedziałem, że złośliwy guz mózgu to jest śmierć. Zaczęła się walka z czasem. Pod koniec października 2016 roku zostałem zoperowany” – tłumaczy.

Zaraz po trepanacji czaszki, pan Leszek stanął przed zusowskim lekarzem orzecznikiem, który uznał go za całkowicie niezdolnego do pracy na dziewięć miesięcy. Co na to nasz kochany ZUS? Oczywiście odmówił mężczyźnie prawa do renty. No tak.

– „ZUS odmówił mi renty. Mówi: co prawda, jest pan całkowicie niezdolny do pracy, ale nie ma pan wymaganego stażu pracy. Strasznie się zdziwiłam, cóż ja mogłam zrobić po wyjściu ze szpitala, z głową rozwaloną… Później, gdy już byłem mocniejszy, jeździłem do ZUS-u kilkadziesiąt razy o przeliczenie moich lat pracy, i tak dalej, ale tam nikt się w to nie będzie bawił. Mam wszystkie składki opłacane i do dzisiaj trzymam u siebie w archiwum. Mimo że sąd oddalił mój pozew, ZUS w końcu wypłacił mi zaległe pieniądze” – opowiada Leszek Supernak.

– „Na podstawie badania bezpośredniego i zgromadzonej dokumentacji lekarz stwierdził, że stan zdrowia pana Leszka Supernaka jest taki, że może on być aktywny zawodowo. Poczucie pana Leszka Supernaka, że jest osobą schorowaną, jest poczuciem subiektywnym. Rozumiemy go z takiego życiowego punktu widzenia, jednak przepisy dotyczą każdego tak samo i my na podstawie tychże przepisów, regulacji, lekarz orzecznik stwierdził, że stan zdrowia pana Leszka Supernaka jest taki, że może on podjąć ponowne zatrudnienie i może być aktywny zawodowo” – tłumaczy Sebastian Szczurek z ZUS-u w Opolu. Jak widać ZUS chętnie wyciąga łapki po nasze pieniądze, jednak z wykonywaniem swoich obowiązków, ma już problem.

Uwaga rząd szykuje kolejne zmiany w podatkach. To dotknie nas wszystkich!

Źródło: interwencja

Zabieg na twarz - złuszczający w Akademii Mesobelle
Zabieg na twarz - złuszczający w Akademii Mesobelle
64,00 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz - złuszczający w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz