Home Kategorie News Czy od nowego roku szkolnego czeka nas nauka hybrydowa? Minister Edukacji udzielił odpowiedzi.
2.81K

Czy od nowego roku szkolnego czeka nas nauka hybrydowa? Minister Edukacji udzielił odpowiedzi.

Czy od nowego roku szkolnego czeka nas nauka hybrydowa? Minister Edukacji udzielił odpowiedzi.

Minister edukacji odpowiedział, jak będzie wyglądała nauka w szkołach od 1 września. Jak się okazuje, wszystko będzie zależeć od nowej mutacji koronawirusa o nazwie Delta.

Minister edukacji w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną uspokajał. Jego zdaniem nie zapowiada się, by indyjska odmiana koronawirusa była dużym zagrożeniem. Czy tak będzie naprawdę? No cóż, tego pewnie dowiemy się po wakacjach.

Przemysław Czarnek stwierdził, że jeżeli wirus okaże się zagrożeniem, to wrócimy do nauki hybrydowej.

– „Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej” – mówił w wywiadzie z Dziennikiem Gazetą Prawną, Przemysław Czarnek.

Czarnek dodał, że póki co resort nie zdecydował też, kto będzie podejmował decyzję o hybrydowym nauczaniu – czy będzie to minister, czy dyrektor szkoły. Zwrócił on także uwagę na to, że szczepionki powinny ograniczyć niebezpieczeństwo związane z Deltą.

Niestety okazuje się, że wśród rodziców pojawia się wiele sceptycznych głosów na temat szczepionek. Przykładem mogą być państwo Elbanowscy, którzy stwierdzili, że szczepionki zostały zbyt słabo przebadane. Co sądzi o tym Przemysław Czarnek? Przekonajcie się sami.

– „Rozumiem obawy rodziców i państwa Elbanowskich, dlatego szczepienia nie są obowiązkowe. Pamiętajmy jednak, że osoby zaszczepione nie umierają i nie przechodzą ciężko tej choroby. Dlatego apeluję: szczepmy się.” – stwierdził.

Jak stwierdził dr hab. Piotr Rzymski AP, doniesienia o nowych szczepach, zwłaszcza tym indyjskim powinny nas jeszcze bardziej zmobilizować do szczepień Musimy walczyć z COVID-19.

Uwaga rząd szykuje kolejne zmiany w podatkach. To dotknie nas wszystkich!

Źródło: portalparentingowy.pl

Off-road: szkolenie z nagraniem HD
Off-road: szkolenie z nagraniem HD
89,99 zł
180 dni
do końca oferty!
45-minutowe szkolenie z jazdy off-road z nagraniem HD i bonem wartościowym za 89,99 zł i więcej opcji w Abstractive

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz