Home Kategorie News UWAGA! Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Obawiają się wariantu Delta.
10.48K

UWAGA! Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Obawiają się wariantu Delta.

UWAGA! Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Obawiają się wariantu Delta.

Przyjeżdżający do Polski z Wielkiej Brytanii będą musieli przejść 7-dniową, obowiązkową kwarantannę, z której zwalniać będzie wyłącznie negatywny wynik testu.

– „Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo” – zaznaczył w wypowiedzi dla PAP minister Adam Niedzielski.

To oznacza, że dodatkowe obostrzenia dotykać będą nie tylko osoby przyjeżdżające z Indii, Brazylii czy RPA, ale również z Wielkiej Brytanii.

Wojciech Andrusiewicz przekazał we wtorek, że do tej pory w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem Delta koronawirusa. Kolejne 4 przypadki zakażenia indyjską mutacją w naszym kraju odkryli prowadzący projekt naukowy badacze z Laboratorium Genetycznego Gyncentrum w Sosnowcu.

Od momentu pojawienia się wirusa SARS-CoV-2 wykryto kilka jego wariantów. Delta po raz pierwszy został zidentyfikowany w Indiach w październiku 2020 roku i oznaczono go jako wariant wzbudzający obawy WHO przez jego zwiększoną zakaźność.

Z europejskich krajów m.in. Wielka Brytania zanotowała spory wzrost liczby nowych przypadków zakażenia wariantem Delta. Coraz więcej przypadków tej mutacji mamy również w Rosji.

Makabra w Dzierżoniowie. Trzy razy podciął gardło swojej dziewczynie, później zadzwonił na policję i… zjadł gołąbka.

Źródło: PAP

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
178 dni
do końca oferty!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz