Home Kategorie Poruszające O włos od tragedii. Kierowca szkolnego autobusu miał zawał serca. To, co zrobiło dwóch chłopców jest niewiarygodne.

O włos od tragedii. Kierowca szkolnego autobusu miał zawał serca. To, co zrobiło dwóch chłopców jest niewiarygodne.

O włos od tragedii. Kierowca szkolnego autobusu miał zawał serca. To, co zrobiło dwóch chłopców jest niewiarygodne.

Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Kierowca szkolnego autobusu dostał zawału. Tylko dzięki odwadze i szybkiej reakcji dwóch nastolatków nie doszło do katastrofy.

15-letni Jakub Sawicki i 13-letni Adrian Domitrz twierdzą, że nie czują się bohaterami. Mówią, że działali instynktownie.

Autobus wiózł 19 uczniów do Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. Nagle kierowca doznał zawału serca. Mężczyzna stracił przytomność i osunął się na boczną szybę. Pojazd gwałtownie skręcił i zaczął kierować się w stronę rowu. Na krzyk opiekunki Jakub i Adrian, którzy siedzieli z tyłu autobusu, zerwali się z foteli i pobiegli z pomocą. Kuba złapał za kierownicę, wyprostował ją, wcisnął sprzęgło i wrzucił luz. Adrian wyjął kluczyki ze stacyjki i zatrzymał pojazd.

– „Wcale nie czujemy się bohaterami” – uśmiecha się Kuba. – „Trochę znam się na motoryzacji, bo tata ma samochód i kilka maszyn rolniczych. Wszystko, co zrobiliśmy, było odruchowe, na skutek emocji.”

– „Gdy wyjąłem kluczyk ze stacyjki, silnik dalej pracował” – dodaje Adrian. – „Wszyscy zaczęli trochę panikować, a jedna z dziewczynek płakała. Dopiero po chwili zauważyłem przycisk stop i unieruchomiłem silnik.”

Niestety, nie udało się uratować życia 63-letniego kierowcy, pomimo godzinnej reanimacji. Mężczyzna już przed podróżą mówił, że źle się czuje. Dzieci zostały odwiezione do szkoły autobusem zastępczym.

Burmistrz Olecka zaprosił młodych bohaterów razem z rodzicami na uroczystą sesję rady miasta. Podziękował im za odwagę i zachowanie zimnej krwi w groźnej sytuacji. Również dyrekcja szkoły jest dumna ze swoich uczniów.

– „Na zakończenie roku szkolnego Jakub i Adrian dostaną listy gratulacyjne za uratowanie życia uczniom jadącym do szkoły. Jesteśmy bardzo dumni z ich postawy i odwagi” – podkreśla Stanisław Kopycki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku.

Syn Majdanów zrobił coś niesamowitego w trakcie meczu ze Szwecją. Gwiazda pokazała nagranie.

Źródło: gazetaolsztynska.pl, fakt.pl

Gładkie ciało
Gładkie ciało
109,00 zł
278,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Depilacja SPEC3 Hybrid i Light Sheer Desire/Duet na 2 partie ciała za 109 zł i więcej w Depilacja.pl –

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz