Home Kategorie Poruszające Noworodek zmarł po wypiciu skażonego mleka. „Jest nam przykro”.

Noworodek zmarł po wypiciu skażonego mleka. „Jest nam przykro”.

Noworodek zmarł po wypiciu skażonego mleka. „Jest nam przykro”.

Prokuratura w Niemczech prowadzi śledztwo w sprawie śmeirci noworodka w szpitalu w Oldenburgu. Jak ustalili śledczy, dziecku podano skażone bakterią mleko. Prawdopodobnie zlekceważono przepisy higieny.

Do tragedii doszło 7 czerwca w szpitalu w Oldenburgu w regionie Dolna Saksonia. Prokuratura rozpoczęła śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci przez przez pracowników szpitala. Stało się po tym, jak zmarło jedno z bliźniąt, które przyszły na świat za wcześnie.

Z ustaleń śledczych wynika, że w przygotowanym dla kilkorga noworodków mleku znajdowała się niebezpieczna bakteria Cronobacter. Miała przedostać się do mleka w momencie przygotowania. Szpital zapewnia, że gdy mleko w formie sproszkowanej trafiło do lecznicy, nie wykryto w nim żadnego niepokojącego składnika.

Szpital zapewnia, że każdy, kto ma kontakt z pokarmem podawanym dzieciom, jest dokładnie sprawdzany. Nikt do tej pory nie usłyszał zarzutów. Nikogo też nie zwolniono z pracy. Wiadomo natomiast, że stan drugiego z bliźniąt ustabilizował się i że troje innych dzieci, którym przez pomyłkę podano pokarm skażony bakterią, nie wykazało żadnych objawów.

– „To straszna strata dla rodziców. Wszyscy jesteśmy głęboko dotknięci i oczywiście jest nam również bardzo przykro” – powiedział w rozmowie z niemieckimi mediami Axel Heep, dyrektor oddziału Uniwersyteckiej Kliniki Medycyny Dzieci i Młodzieży przy szpitalu Oldenburg.

Interia przypomina, że Cronobacter to bakteria niezwykle groźna dla małych dzieci, zwłaszcza wcześniaków i noworodków z niską masą ciała po urodzenia – są one bowiem karmione sztucznie. Spożycie pokarmu zwierającego taką bakterię może spowodować m.in. „zapalenie opon mózgowych, zapalenie jelit, a także zaburzenia neurologiczne”.

Koszmar w Nowej Soli. 3-latka wisiała ze smyczą wokół szyi.

Źródło: Interia

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 29,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz