Home Kategorie News UWAGA! Synoptycy ostrzegają. Kolejne burze mogą siać spustoszenie.
2.24K

UWAGA! Synoptycy ostrzegają. Kolejne burze mogą siać spustoszenie.

UWAGA! Synoptycy ostrzegają. Kolejne burze mogą siać spustoszenie.

Piątek przeważnie będzie chłodniejszy niż poprzednie dni. Temperatura powyżej 30 stopni może wystąpić jedynie na krańcach południowo-wschodnich Polski. W ciągu dnia mogą występować burze.

Warunki pogodowe w piątek nadal będą niebezpieczne. Synoptyk IMGW Mateusz Barczyk powiedział, że burze z nocy utrzymywać mogą się również nad ranem, m.in. na wschodzie. Miejscami na północy i zachodzie kraju padać będzie przelotny deszcz.

W piątek około południa raczej nie musimy obawiać się burz, natomiast na zachodzie kraju będzie padać deszcz. Synoptyk twierdzi, że po południu burze z gradem powrócą szczególnie na południu Polski. Nie wiadomo, jak rozwiną się i czy będą gwałtowne na krańcach wschodnich. Poza tym lokalnie będzie grzmieć i przelotnie popada w różnych częściach kraju.

Prognozowana wysokość opadów miejscami będzie dochodzić do 20 mm, w trakcie burz do 30 mm. Tylko na północnym-wschodzie przed południem można spodziewać się aż 60 mm opadów. W trakcie burz wiać będzie porywisty wiatr do 90 km/h. Początkowo na północnym-wschodzie osiągnie prędkość nawet 110 km/h.

W piątek przeważająca część Polski będzie wolna od upałów. Przekroczenie 30 stopni Celsjusza możliwe jest jedynie na krańcach południowo-wschodnich.

– „Strefa od Suwalszczyzny po Małopolskę będzie odcinać ten upał” – podkreślił. Temperatura nie przekroczy 25 stopni Celsjusza.

Syn Krzysztofa Krawczyka odwiedził grób ojca. „Tato zawsze będziesz w moim sercu”.

Źródło: IMGW

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz