Home Kategorie Poruszające Zawalił się 12-piętrowy blok. Jest wielu rannych. 99 osób nadal poszukiwanych. Przerażające nagranie z momentu katastrofy.

Zawalił się 12-piętrowy blok. Jest wielu rannych. 99 osób nadal poszukiwanych. Przerażające nagranie z momentu katastrofy.

Zawalił się 12-piętrowy blok. Jest wielu rannych. 99 osób nadal poszukiwanych. Przerażające nagranie z momentu katastrofy.

CNN poinformowało, że w Surfside na Florydzie zawalił się 12-piętrowy budynek. Na miejscu od wielu godzin trwa akcja ratunkowa. Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna.

W Surfside w Stanach Zjednoczonych zawalił się 12-piętrowy budynek. Pod gruzami wciąż mogą znajdować się ludzie. Jeden ze świadków katastrofy mówił, że słyszał krzyki dobiegające z miejsca wypadku. Te doniesienia nie zostały zweryfikowane, podobnie jak doniesienia innego świadka, który mówił, że strażacy ratowali ludzi uwięzionych na balkonach.

NBC Miami podaje, że na jednym z nagrań z miejsca katastrofy widać, jak strażacy kładli na noszach chłopca. Wiadomo, że są ranni, a także jedna ofiara śmiertelna. CBS News poinformowało, że do szpitali trafiło 9 osób. Ich stan nie jest znany.

Trwa akcja ratunkowa. Strażacy pomagają uwięzionym mieszkańcom, którzy mogą być pod gruzami.

Fox News zamieścił relację Joela Franco, niezależnego dziennikarza z Miami, który relacjonował przebieg wydarzeń z miejsca katastrofy. Przekazał, że na miejscu pracuje zespół poszukiwawczo-ratowniczy. Służby miały uratować kilkanaście osób. Część ściągano na ziemie przy pomocy podnośników strażackich.

Jak przekazało NBC Miami, budynek, który się zawalił, znajduje się na 88th Street i Collins Avenue na północ od Miami Beach. Do tragedii doszło około 2:00 lokalnego czasu. Daily Mirror podaje, że budynek to blok mieszkalny.

– „Policja Miami-Dade potwierdza śmierć jednej osoby, ale dotąd nie udało się zlokalizować 99 osób, które przebywały w budynku w Surfside na Florydzie. 12-piętrowiec zawalił się w nocy. Trwa akcja ratunkowa” – informuje Daniel Bociąga, dziennikarz Radia Zet.

„Czechy przeżyły piekło”. Tornado zrównało kilka miast z ziemią [WIDEO]

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz