Home Kategorie News U kibiców wykryto wariant Delta koronawirusa! Tysiące osób zagrożonych.

U kibiców wykryto wariant Delta koronawirusa! Tysiące osób zagrożonych.

U kibiców wykryto wariant Delta koronawirusa! Tysiące osób zagrożonych.

Inspekcja sanitarna z Danii podejrzewa, że u trzech kibiców, u których wykryto wariant Delta koronawirusa, zakaziło się nim w trakcie meczu z Belgią. Kilka tysięcy osób, które oglądały to spotkanie na żywo, zostało wezwane na badania.

– „Prawdopodobne jest, że ci kibice zainfekowali się, stojąc blisko osoby lub osób roznoszących infekcje” – stwierdziła Anette Lykke Petri, dyrektor Duńskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Pacjentów.

Duńska Agencja ds. Bezpieczeństwa Pacjentów bada obecnie, jak bardzo rozpowszechniła się ta już zaraźliwa odmiana wirusa. Mecz Dania – Belgia na stadionie Parken w Kopenhadze oglądało 23 tys. osób. Wykryto tylko 3 chorych, ale lokalne władze i tak wezwały na badania wszystkich, którzy mogli mieć z nimi kontakt. To w sumie ok. 4 tys. osób.

Trzej chorzy nie znali się i zakazili się w innych miejscach.

– „Było jedno lub kilka miejsc infekcji. Nie doszło do nich na trybunach. Prawdopodobne jest, że ci kibice zainfekowali się, stojąc blisko osoby lub osób roznoszących infekcje w kolejkach do toalety, do napojów lub w drodze na stadion, czy wychodząc z niego” – Anette Lykke Petri, dyrektor Duńskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Pacjentów.

Petri dodała, że niebawem mogą pojawić się nowe zakażenia.

– „Oczywiste jest, że jeśli tak wielu ludzi było tak blisko siebie i mamy do czynienia z bardzo zaraźliwym wariantem, istnieje możliwość zainfekowania większej liczby osób” – stwierdziła szefowa agencji.

Duńska Agencja ds. Bezpieczeństwa Pacjentów wezwała na testy PCR widzów z sześciu sektorów na trybunie C. W sumie to 4 tys. osób, które mają zjawić się na badaniach tak szybko, jak to możliwe. Nie muszą przebywać na kwarantannie..

Wariant Delta w Polsce. Ta mutacja już krąży w społeczeństwie.

Źródło: sport.pl

Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
275,00 zł
550,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny w firmie BeautyLab Studio Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz