Home Kategorie News Minister zdrowia: będziemy dzwonić do osób, które się nie zaszczepiły.

Minister zdrowia: będziemy dzwonić do osób, które się nie zaszczepiły.

Minister zdrowia: będziemy dzwonić do osób, które się nie zaszczepiły.

Od dziś zaczynamy akcję dzwonienia do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. W najbliższym czasie zostanie wykonane blisko milion połączeń – ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski.

– „Widzimy spadek zainteresowania. Mówiłem, że czerwiec będzie miesiącem, kiedy dojdzie do pewnego przesilenia, kiedy ludzie nie będą czekali na szczepienia, tylko szczepienia na ludzi. Uruchamiamy różne instrumenty, które mają zachęcić do szczepienia” – powiedział Adam Niedzielski.

– „Uważamy, że najważniejszym wyzwaniem dla nas jest dotarcie do tych, którzy wyrażali chęć szczepienia. Jeszcze w tej grupie chętnych jest do kogo dotrzeć” – dodał.

– „Rzeczywiście to trudny proces logistyczny. Podtrzymujemy jednak deklarację, że jeżeli będą gdzieś przebywały i będą chciały się zaszczepić w tym miejscu, będą mogły to zrobić, a my zajmiemy się logistyką” – zadeklarował Niedzielski.

Rządzący zachęcają też apteki do podejmowania akcji szczepień. Do tej pory chęć udziału w programie zgłosiło ponad 450 aptek z całego kraju. Nabór nadal jest otwarty.

– „Wnioski aptek będą rozpatrywane według kolejności zgłoszenia” – ogłosił minister Dworczyk. Kwalifikację do programu otrzymają apteki ogólnodostępne.

Aby zapewnić jak najszerszy dostęp do szczepień, rządzący zachęcają też do otwierania punktów szczepień w galeriach handlowych. Na ten moment uruchomiono osiem pilotażowych punktów szczepień na terenie centrów handlowych – w Płocku, Bytomiu, Warszawie, Opolu, Markach, Łodzi, Zabrzu i Toruniu.

Sondaż United Surveys wykazał, że najbardziej atrakcyjnymi zachętami do szczepień są według Polaków – paszport covidowy (34,2 proc.) i praktyczne udogodnienia, czyli możliwość przyjęcia drugiej dawki w dowolnym punkcie (21 proc.). Z kolei dla 7,3 proc. ważnym bodźcem jest loteria i możliwość wygrania nagrody.

W tym kraju dochodzi do wielu zakażeń wśród zaszczepionych na koronawirusa. Dlaczego?

Źródło: Twitter, Onet

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
13
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz