Home Kategorie Zdrowie Szok do czego doprowadził koronawirus. Oczekiwana długość życia zmalała aż o tyle lat.

Szok do czego doprowadził koronawirus. Oczekiwana długość życia zmalała aż o tyle lat.

Szok do czego doprowadził koronawirus. Oczekiwana długość życia zmalała aż o tyle lat.

W latach 2018-2020 oczekiwana średnia długość życia w Stanach Zjednoczonych zmniejszyła się o prawie dwa lata.  Eksperci twierdzą, że winę za to ponosi nic innego, tylko pandemia COVID-19.

Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym w British Medical Journal spadek najbardziej dotknął społeczności mniejszościowe, w tym czarnoskórych i Latynosów. W 2018 roku średnia oczekiwana długość życia Amerykanów wynosiła ok. 78,7 lat. Do końca 2020 roku zniżyła się do ok. 76,9 lat. Te dane są szokujące i pokazują ile złego tak naprawdę wyrządził COVID-19.

– „Nie widzieliśmy takiego spadku od czasów II wojny światowej. To przerażający spadek średniej długości życia” – ocenił współautor opracowania Steven Woolf z Virginia Commonwealth University School of Medicine.

Dotychczas w USA bezpośrednio z powodu koronawirusa zmarło ponad 600 000 osób. Do innych czynników wpływających na ograniczenie długowieczności, ekspert wlicza przede wszystkim choroby przewlekłe, ale również co ważniejsze, depresje wywołaną przez pandemię i związane z nią obostrzenia.

– „Niedostateczny dostęp do opieki zdrowotnej uderzył w niektórych Amerykanów znacznie mocniej niż w innych. Udokumentowano, że wskaźnik zgonów wśród czarnoskórych obywateli USA był dwukrotnie wyższy niż wśród białych” – podkreśla NPR.

– „Stany Zjednoczone mają jedne z najlepszych szpitali i najwspanialszych naukowców. Ale inne kraje są znacznie lepsze w jakości opieki medycznej dla całej populacji. (…) Mamy duże luki w opiece dla ludzi, którzy potrzebują jej najbardziej” – akcentował Woolf. Patrząc na dane z USA, może nasuwać się pytanie, jak będzie to wyglądać w innych krajach? Czas pokaże.

Minister zdrowia: będziemy dzwonić do osób, które się nie zaszczepiły.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
Masaż kręgosłupa lub relaksacyjny
69,99 zł
120,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Masaż kręgosłupa z fizykoterapią i konsultacją lub relaksacyjny od 59,99 zł w BeFiMed w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz