Home Kategorie Zdrowie Rewolucyjny test na 50 rodzajów raka. Niedługo zostanie dopuszczony do sprzedaży.

Rewolucyjny test na 50 rodzajów raka. Niedługo zostanie dopuszczony do sprzedaży.

Rewolucyjny test na 50 rodzajów raka. Niedługo zostanie dopuszczony do sprzedaży.

Test diagnostyczny stworzony przez NHS England przedstawia „imponujące wyniki” w wykrywaniu guzów we wczesnych stadiach ich rozwoju. To prawdziwy przełom dla nas.

Według naukowców proste badanie krwi, które może wykryć ponad 50 rodzajów raka jest tak dokładne, że można je z powodzeniem wdrożyć jako test przesiewowy. To przełom.

Test, który jesienią pilotuje również NHS England, jest skierowany do osób o podwyższonym ryzyku zachorowania na raka, w tym pacjentów w wieku 50 lat i starszych.

Jest w stanie zidentyfikować wiele rodzajów chorób, które są trudne do zdiagnozowania we wczesnym stadium, takie jak nowotwory głowy i szyi, jajników, trzustki, przełyku, a także co ciekawe, niektóre nowotwory krwi.

Naukowcy stwierdzili, że ich odkrycia, opublikowane w czasopiśmie Annals of Oncology, pokazują, że test dokładnie wykrywa raka często przed pojawieniem się jakichkolwiek oznak lub objawów, przy bardzo niskim odsetku wyników fałszywie dodatnich.

The Guardian po raz pierwszy poinformował o teście w zeszłym roku i o tym, jak został opracowany przy użyciu algorytmu uczenia maszynowego – rodzaju sztucznej inteligencji. Widać, test jest niezwykle skuteczny.

Naukowcy przeanalizowali wykonanie testu u 2823 osób z chorobą i 1254 osób  zdrowych. Prawidłowo zidentyfikował, kiedy rak był obecny w 51,5% przypadków we wszystkich stadiach choroby, a błędnie wykryto raka tylko w 0,5% przypadków. Taki test może być więc dla nas przełomem.

Minister zdrowia: będziemy dzwonić do osób, które się nie zaszczepiły.

Źródło: The Guardian

 

Polmed: markery nowotworowe - ponad 300 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 300 lokalizacji
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz