Home Kategorie Życie Zachorował w wieku 6 lat. Od 69 lat mieszka w maszynie, która utrzymuje go przy życiu.
7.47K

Zachorował w wieku 6 lat. Od 69 lat mieszka w maszynie, która utrzymuje go przy życiu.

Zachorował w wieku 6 lat. Od 69 lat mieszka w maszynie, która utrzymuje go przy życiu.

Choroba polio to wirusowa choroba zakaźna, która w brutalny sposób pozbawia ludzi zdrowia. Zrobiło się o niej znów głośno w wyniku ostatnich problemów ze szczepieniami.

Paul Alexander z Dallas w Teksasie został zarażony polio w 1952 roku, gdy miał sześć lat. Choroba była dla niego bezwzględna – sparaliżowała go od szyi w dół. Jedyne co utrzymuje go przy życiu, to maszyna zwana żelaznymi płucami. Dzisiaj jako 72 latek, spędza w maszynie większość dnia.

Źródło: popularne

– „Paul jest w żelaznym płucu od momentu, gdy skończył sześć lat. Części do tej maszyny przestały być produkowane dawno temu. Nakręciliśmy ten film z ogromną nadzieją, że znajdzie się ktoś, kto nam pomoże” – mówił jego przyjaciel, gdy maszyna się zepsuła.

Richard Bruno, psychofizjolog kliniczny i dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji Polio, w rozmowie z Gizmodo Bruno, mówił o małej ilości zachorowań na polio na świecie. Choroba została praktycznie wyeliminowana, dzięki szczepionkom właśnie.

– „W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest, aby nie szczepić dzieci. Niestety rodzice nie mają pojęcia, czym jest polio, więc trudno jest przekonać ich o niebezpieczeństwie. W naszej dziejach było wiele epidemii tej choroby. Chociażby w 1952 roku w Ameryce, gdy zachorowało ponad 58 000 pacjentów, z czego 21 269 osób sparaliżowało, a 3 145 zmarło. Zamknięto teatry i baseny, rodziny trzymały swoje dzieci z dala od rówieśników z powodu strachu przed zarażeniem. Gdy pojawiły się żelazne płuca, w szpitalach aż roiło się od tych maszyn. Wyglądają jak zbiorniki na wodę, ale to nie ma znaczenia, skoro ratują życie” – stwierdził.

Szczepionka doprowadziła do tego, że polio zasadniczo zostało wyeliminowane do roku 1979. Kilku pacjentów, którzy nie zdążyli otrzymać szczepienia, musieli walczyć z tą chorobą, często właśnie w żelaznym płucu.

Od dzisiaj sprawdzą każdego przed wejściem do sklepu. To musimy wiedzieć

Źródło: popularne

 

 

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
36,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz