Home Kategorie News Koronawirus znów uderza! Masowe zakażenia w tym regionie.
11.44K

Koronawirus znów uderza! Masowe zakażenia w tym regionie.

Koronawirus znów uderza! Masowe zakażenia w tym regionie.

Około 500 zakażeń koronawirusem odnotowano wśród młodych ludzi z 7 regionów Hiszpanii, którzy wybrali się w czerwcu na Majorkę, miały to być wakacje po udanej maturze.

– „Młodzi Hiszpanie masowo uczestniczyli w koncercie reggaeton w Palma de Mallorca, w licznych fiestach na statkach oraz w kilku hotelach, nie zachowując przy tym bezpiecznej odległości i nie używając obowiązkowych maseczek” – poinformowano w komunikacie agencji EFE.

Testy PCR wykazały, że młodzi ludzie zostali w większości zakażeni brytyjską odmianą koronawirusa, a jeden przypadek to indyjski szczep wirusa. Innymi słowy, to jest ten wariant Delta, którym obecnie wszystkich się straszy.

– „Tysiące osób zostało poddanych kwarantannie – wynika z danych służb zdrowia regionów dotkniętych zakażeniami. Pierwsze zakażenia koronawirusem z ogniska zakażeń na Majorce odnotowano w Elche, w Walencji, po powrocie uczniów z podróży promem na wyspę, gdzie przebywali w dniach 12-18 czerwca. Do tej pory najwięcej przypadków stwierdzono w Madrycie wśród ponad 300 uczniów z 31 szkół średnich” – poinformowała agencja EFE.

Uczniowie w większości sami organizowali sobie wakacje, dostając się na Majorkę samolotem lub autobusami do Walencji i stamtąd promem do Palma de Mallorca. Obecnie w samym Madrycie na kwarantannie jest już 450 osób.

– „Źródłem tych zakażeń mógł być turysta zagraniczny bez symptomów choroby, ale silnie zarażający” – stwierdził radny ds. turystyki na Balearach, Iago Negueruela. Pozostaje pytanie czy ten wariant dotrze do polski.

Od dzisiaj sprawdzą każdego przed wejściem do sklepu. To musimy wiedzieć

Źródło: RMF 24

 

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz