Home Kategorie Zdrowie Dostali fałszywe szczepionki przeciw COVID-19. Tysiące ludzi poszkodowanych.
12.76K

Dostali fałszywe szczepionki przeciw COVID-19. Tysiące ludzi poszkodowanych.

Dostali fałszywe szczepionki przeciw COVID-19. Tysiące ludzi poszkodowanych.

Fałszywe szczepionki przeciw COVID-19 w Indiach mogło otrzymać nawet ponad 2,5 tysiąca osób – podaje policja z Bombaju i Kalkuty. Informacje o tym incydencie, pojawiły się w piątek.

Jak dalej informuje indyjska policja, oszukane osoby najprawdopodobniej zamiast szczepionki otrzymały antybiotyk lub roztwór solny. Na ten moment zatrzymano już 10 osób w tym dwóch lekarzy.

Z kolei w Kalkucie w ręce policji wpadł mężczyzna, który podszywał się pod urzędnika z wyższym wykształceniem w zakresie genetyki. Prowadził co najmniej osiem fałszywych stron internetowych, związanych ze szczepieniami. Według informacji podanych między innymi przez AFP, wygląda na to, że w Kalkucie oszukano około 500 osób w tym niepełnosprawnych i transpłciowych.

Policja zarekwirowała fiolki, które były oznaczone fałszywymi etykietami Covishield.

– „Odkryliśmy, że pod etykietą Covishield znajdowała się etykieta 500 mg siarczanu amikacyny, antybiotyku stosowanego przeciwko infekcjom bakteryjnym m.in. dróg moczowych, kości, mózgu, płuc oraz krwi” – mówił w rozmowie z AFP Atin Ghosh, policjant z Kalkuty.

Służby wpadły na trop oszustów po tym jak Mimi Chakraborty, indyjska aktorka i polityczka, zaszczepiła się fałszywym specyfikiem. To ona nabrała podejrzeń i zawiadomiła policję.

Wśród osób poszkodowanych „wybuchła panika” i strach, że fałszywe szczepionki mogą mieć negatywny wpływ na ich zdrowie i trudno się dziwić. Fałszywe szczepionki, to naprawdę cios poniżej pasa.

– „Na wszelki wypadek władze regionu zorganizowały specjalne obozy medyczne dla osób, które otrzymały fałszywe szczepionki” – zapewnił Debashis Barui, pracownik medyczny z Kalkuty.

Od dzisiaj sprawdzą każdego przed wejściem do sklepu. To musimy wiedzieć

Źródło: wp

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
129,99 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż Kobido z demakijażem twarzy, serum i kremem za 129,99 zł w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz