Home Kategorie News Superbakteria w Polsce! Zakażony pacjent został przyjęty do szpitala. Wprowadzono ograniczenia.
15.27K

Superbakteria w Polsce! Zakażony pacjent został przyjęty do szpitala. Wprowadzono ograniczenia.

Superbakteria w Polsce! Zakażony pacjent został przyjęty do szpitala. Wprowadzono ograniczenia.

Superbakteria w opolskim szpitalu! Po przyjęciu pacjenta zakażonego bakterią New Delhi – zaliczanej do grona superbakterii. Doprowadziło to do wprowadzenia ograniczeń w szpitalu.

– „Pacjent zakażony bakterią New Delhi został przywieziony do Opola z ościennego województwa. Jego stan określa się jako ciężki” – poinformowała Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

– „Pacjent przebywa w izolacji. Nie ma ryzyka dla innych osób przebywających w szpitalu, jednak ze względów bezpieczeństwa konieczne było ograniczenie w przyjmowaniu chorych na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii” – wyjaśnia rzecznik USK.

Według Światowej Organizacji Zdrowia bakteria New Delhi jest zaliczana do grupy tzw. superbakterii, odpornych na działanie antybiotyków. Są więc naprawdę groźne dla każdego kto je złapie. W dodatku mogą doprowadzić do śmierci czy poważnych powikłań.

New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych. Po raz pierwszy jej obecność stwierdzono u pacjentach w Indiach w 2008 roku, może ona prowadzić do zapalenia płuc, choroby układu moczowego, sepsy itd.

Źródło: fakt

Od dzisiaj sprawdzą każdego przed wejściem do sklepu. To musimy wiedzieć

Źródło: fakt

Wybielanie i remineralizacja zębów
Wybielanie i remineralizacja zębów
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED (od 99 zł) wraz z remineralizacją (od 149 zł) w White & Beauty w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz