Home Kategorie News Minister już to podpisał. Klamka zapadła. Zmiany dotyczą osób po 40 roku życia.

Minister już to podpisał. Klamka zapadła. Zmiany dotyczą osób po 40 roku życia.

Minister już to podpisał. Klamka zapadła. Zmiany dotyczą osób po 40 roku życia.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, podpisał rozporządzenie dotyczące profilaktyki osób powyżej 40. roku życia. Decyzja jest rezultatem pandemii COVID-19 w Polsce.

Choć na rządowej stronie pojawiły się już propozycje badań dostępnych w pakietach, lekarze mają uwagi do dodatkowych skierowań. Bon zdrowotny dostanie każda osoba, która wypełniła ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta.

Bon zdrowotny dla ogromnej grupy Polaków ma obowiązywać już od 1 lipca. Adam Niedzielski podpisał w tej sprawie odpowiednie rozporządzenie. Dzięki niemu osoby po 40 roku życia, będą miały możliwość wykonania z góry określonych badań.

Badania będzie można wykonać w punktach, które podpiszą umowę z NFZ. Placówki mają na to czas do końca grudnia bieżącego roku. Zarówno lekarze jak i pacjenci popierają tą decyzję. Blisko 80% pytanych jest zdecydowanie za tym pomysłem.

Choć lekarze dobrze przyjęli pomysł Ministerstwa Zdrowia, to mają uwagi co do propozycji pakietów badań. Narzekają na brak w nich onkologii etc.

Jak miesiąc temu donosiły media, bon zdrowotny miałby mieć wartość 500 zł. Wszelkie szczegóły zostaną opisane w najbliższym czasie. Sam pakiet, miałby obejmować od 6, aż do 12 badań. To naprawdę cenna rzecz, czyż nie?

W celu otrzymania bonu, w Internetowym Koncie Pacjenta trzeba będzie wypełnić ankietę, która pozwoli na ocenę czynników ryzyka. Na jej podstawie, przedstawiony zostanie nam pakiet badań z których będziemy mogli skorzystać. Miejmy nadzieje, że będzie to miało pozytywny wpływ na Polską Służbę Zdrowia.

Koronawirus znów uderza! Masowe zakażenia w tym regionie.

Źródło: goniec

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
38,00 zł
75,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz