Home Kategorie News IMGW ostrzega, nadchodzi kolejna diametralna zmiana pogody. Musimy być gotowi.
6.07K

IMGW ostrzega, nadchodzi kolejna diametralna zmiana pogody. Musimy być gotowi.

IMGW ostrzega, nadchodzi kolejna diametralna zmiana pogody. Musimy być gotowi.

Po bardzo dynamicznym pod względem pogody tygodniu szykują się kolejne zmiany. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dotyczący następnej fali upałów. Przygotujcie się, będzie źle.

Pogoda w niedzielę 27 czerwca nie będzie przynosiła więcej zmian. Na koniec weekendu Polacy mogą odpocząć od nawałnic, burz oraz opadów deszczu i gradu. Rzecz w tym, że zamiast tego czeka na nas coś innego. Co? Fala upałów oczywiście.

Przez ostatnie dni pogoda w wielu regionach doprowadziła do poważnych szkód. Na szczęście pogoda ulega zmianie. Rzecz w tym, że zamiast gwałtownych zjawisk pogodowych, czeka na nas fala upałów. I tak źle i tak niedobrze.

– „Niedziela będzie najlepszym dniem do odpoczynku. Temperatury sięgną od 20 do 26 stopni w całym kraju i będzie pogodnie. Przelotnych opadów możemy spodziewać się jedynie na Podkarpaciu, w południowej części Małopolski oraz Sudetach. Będzie można nabrać oddechu i przygotować się na nadchodzący tydzień” – mówił ekspert IMGW.

W poniedziałek 28 czerwca do Polski dotrze kolejna fala upałów. Już od jutra termometry wskażą temperaturę na poziomie 29 stopni Celsjusza. We wtorek 29 czerwca pogoda zrobi się już upalna, wróci olbrzymi i niebezpieczny dla życia, skwar.

– „Z kolei we wtorek i w środę widać, że termometry pokażą nawet 32 stopnie Celsjusza. Wraz z tymi temperaturami będą pojawiały się burze, choć nie tak silne jak te w mijającym tygodniu. Znów będzie jednak niebezpiecznie” – dodaje ekspert. Doprowadzi to, do powrotu gwałtownych burz i nawałnic na początku lipca. Lepiej się przygotować.

Superbakteria w Polsce! Zakażony pacjent został przyjęty do szpitala. Wprowadzono ograniczenia.

Źródło: g0niec.pl

 

Multikino: bilet na seans 2D
Multikino: bilet na seans 2D
14,50 zł
7 dni
do końca oferty!
Od 14,50 zł: bilet na dowolny seans 2D w sieci kin Multikino – miejsca standardowe, VIP lub SuperVIP w całej Polsce

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz