Home Kategorie News Powrócą obostrzenia i lockdown? Rząd ma gotowy plan.
13.06K

Powrócą obostrzenia i lockdown? Rząd ma gotowy plan.

Powrócą obostrzenia i lockdown? Rząd ma gotowy plan.

W obawie przed wariantem Delta, polski rząd chce wprowadzić lockdown jesienią – informuje Fakt. Dziennikarze dotarli do dokumentów w tej sprawie.

Jak informuje „Fakt”, rozpatruje się dość restrykcyjne scenariusze na jesień.

– „Wątpliwości budzi zasadność rozszerzenia zakresu beneficjentów Polskiego Bonu Turystycznego o grupę emerytów i rencistów, w sytuacji gdy niepewne jest zainteresowanie świadczeniem przez tę grupę w okresie od dnia 1 września 2021 r. do dnia 31 marca 2022 r., gdyż zainteresowanie to będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, która w okresie jesienno-zimowym może ulec zmianie” – miał napisać wiceminister Piotr Patkowski w opinii do senackiej inicjatywy. Do dokumentu dotarł „Fakt”.

Jak dodał wiceminister, skorzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego przez emerytów i rencistów „może być niemożliwe, z uwagi na istniejące ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne”.

Jak twierdzi gazeta, jest to oznaka tego, iż rząd planuje na jesień ponownie wprowadzić restrykcje, m.in. zamknięcie hoteli.

Pojawiają się doniesienia o mutacji wirusa Delta, która ma być o wiele bardziej zakaźna i może wywoływać cięższy przebieg choroby, niż inne warianty koronawirusa.

W Portugalii zaobserwowano największe od litego nasilenie zakażeń koronawirusem. Jak szacuje tamtejszy instytut zdrowia im. Ricardo Jorge’a, nowa mutacja odpowiedzialna jest za ponad połowę zakażeń w tym kraju.

Szok! 11-letnia dziewczynka urodziła dziecko. To najmłodsza matka w historii kraju.

Źródło: Fakt

Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
45,99 zł
60,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz