Home Kategorie News Czwarta fala COVID rozpoczęła się? Niepokojące doniesienia ze świata.

Czwarta fala COVID rozpoczęła się? Niepokojące doniesienia ze świata.

Czwarta fala COVID rozpoczęła się? Niepokojące doniesienia ze świata.

W Indonezji w niedzielę zdiagnozowano ponad 21 tys. zakażeń i 358 zgonów z powodu koronawirusa. Kraj walczy z kolejną falą pandemii. Szpitale są przepełnione, a szczyt zakażeń ma dopiero nadejść.

Powodem wzrostu liczby zakażeń może być większa mobilność mieszkańców Indonezji w trakcie Ramadanu. Z okazji tego święta miliony obywateli podróżowało w maju po kraju, aby odwiedzić bliskich.

– „Przewidywaliśmy, że nastąpi wzrost w liczbie zakażeń” – poinformowała rzeczniczka indonezyjskiej grupy zadaniowej ds. COVID-19 Nadia Tarmizi. – „Szczyt zachorowań może nastąpić za dwa, trzy tygodnie” – dodała.

To może wywołać paraliż służby zdrowia. AFP podaje, że niektóre szpitale muszą wysyłać pacjentów do domów. W placówkach z kolei jest mnóstwo zakażonych mutacją Delta.

Od wybuchu pandemii w Indonezji koronawirusem zakaziło się 2,1 mln osób. Zmarło 57 138. Te liczby mogą być jednak o wiele większe.

Od jakiegoś czasu pojawia się sporo doniesień o mutacji Delta, która ma być bardziej zakaźna i wywoływać cięższy przebieg choroby niż inne warianty koronawirusa. Jak informują władze Los Angeles, niemal wszystkie przypadki COVID-19, hospitalizacje i zgony występują tam wśród osób niezaszczepionych. Służby apelują, aby nadal zakrywać usta i nos, a także dbać o dystans społeczny.

Z kolei w Sydney wprowadzono kwarantannę w związku z nowym wariantem koronawirusa. W tym tygodniu stwierdzono tam 80 nowych zakażeń.

– „Chociaż nie chcemy nakładać ograniczeń, niestety jest to sytuacja, w której musimy to zrobić” – powiedziała premier stanu Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian.

W związku z tym mieszkańcy Sydney ruszyli do sklepów. Jak podaje news.com, z półek znikają makarony, chleb, a nawet papier toaletowy. Aby bronić się przed najazdem klientów, niektóre supermarkety wprowadziły limity sprzedaży.

W Portugalii zaobserwowano największy od lutego wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Jak szacuje tamtejszy instytut zdrowia, nowy wariant jest już odpowiedzialny za ponad połowę zakażeń w tym kraju.

Ponownie zmniejsza się liczba miejsc w szpitalach dla osób leczących się na COVID-19 w regionie Lizbony i Doliny Tagu. Jak podaje PAP, liczba zajętych tam łóżek przekracza już 86%.

Zeszłej doby w samej Moskwie odnotowano z kolei aż 114 zgonów wywołanych przez COVID-19. Jest to najgorszy dobowy bilans od początku pandemii. Liczba dziennych zakażeń w Rosji od dłuższego czasu utrzymuje się powyżej 20 tys.

Powrócą obostrzenia i lockdown? Rząd ma gotowy plan.

Źródło: PAP, news.com

Kriolipoliza i masaż pobudzający
Kriolipoliza i masaż pobudzający
99,99 zł
194,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza z masażem i konsultacją od 99,99 zł w gabinecie Babski Raj w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz