Home Kategorie Zdrowie Masowe zakażenia na popularnej wyspie. Ministerstwo odradza podróżowanie.

Masowe zakażenia na popularnej wyspie. Ministerstwo odradza podróżowanie.

Masowe zakażenia na popularnej wyspie. Ministerstwo odradza podróżowanie.

Na Majorce odnotowano masowe zakażenia koronawirusem. Doszło do około 500 zachorowań na COVID-19 wśród młodych ludzi z 7 regionów Hiszpanii, którzy wybrali się w czerwcu na wakacje na wyspę.

Majorka to popularny kierunek wybierany przez urlopowiczów, również z Polski. W ostatnim czasie odnotowano tam spory wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Młodzież, która przybyła tam na wakacje, masowo łamała przepisy epidemiczne.

Młodzi Hiszpanie masowo brali udział w koncercie w Palma de Mallorca, w licznych fiestach na statkach oraz w kilku hotelach, za nic mając bezpieczną odległość czy maseczki.

Testy PCE wykazały, że młodzież w większości zakaziła się brytyjską odmianą koronawirusa, a jeden przypadek to indyjska mutacja – Delta.

Dodatkowo ministerstwo zdrowia w Katalonii wszczęło postępowanie wyjaśniające w sprawie masowych zakażeń wśród katalońskich uczniów szkół średnich. Doszło do nich podczas pobytu młodzieży na wyspie Minorka. Do teraz potwierdzono 24 zakażenia koronawirusem. W przypadku kolejnych 40 osób wyniki badań będą dostępne wkrótce.

Pierwsze zakażenia z ogniska na Majorce odnotowano w Elche, w Walencji, po powrocie uczniów z podróży na wyspę, gdzie przebywali od 12 do 18 czerwca. Do tej pory najwięcej zakażeń stwierdzono w Madrycie ponad 300 uczniów z 31 szkół średnich.

Uczniowie w większości sami organizowali sobie wakacje, docierając na Majorkę samolotem lub autobusami do Walencji i stamtąd promem do Palma de Mallorca. Na wyspie mieszkali w ośmiu hotelach. Teraz monitorowana jest sytuacja zdrowotna w rodzinach zakażonych. W samym Madrycie na kwarantannie przebywa ponad 450 osób. Źródłem tych zakażeń mógł być turysta z zagranicy bez symptomów choroby, ale silnie zarażający.

Ministerstwo zdrowia zalecało uczniom, którzy po maturze zamierzali wybrać się na Majorkę, aby w tym roku anulować podróż.

W Hiszpanii odnotowuje się wzrost liczby zakażeń wśród młodych ludzi, którzy jeszcze nie byli szczepieni. Od 26 czerwca decyzją rządu w Madrycie przestał obowiązywać nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Czwarta fala COVID rozpoczęła się? Niepokojące doniesienia ze świata.

Źródło: PAP

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz