Home Kategorie Poruszające 84-latek potrącił rowerzystkę. Wrócił do domu i… zmarł.

84-latek potrącił rowerzystkę. Wrócił do domu i… zmarł.

Policjanci z Wyszkowa w woj. mazowieckim badają okoliczności potrącenia 75-letniej rowerzystki w miejscowości Somianka. Wypadek najprawdopodobniej spowodował 84-letni kierowca Daewoo Lanosa, który po zdarzeniu odjechał. Został znaleziony martwy w garażu.

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński, zdarzenie miało miejsce w czwartek po 10:00. W tym czasie w tamtym miejscu przechodziła ulewa, był silny wiatr, a widoczność była słaba.

Dyżurny policji otrzymał wezwanie o prawdopodobnym potrąceniu 75-letniej rowerzystki w miejscowości Somianka. Wskazywały na to m.in. uszkodzenia jednośladu. Na miejscu nie było jednak ani samochodu, ani kierowcy.

75-latka trafiła do szpitala. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po drodze odnaleźli tablicę rejestracyjną, która doprowadziła ich do 84-letniego kierowcy Lanosa.

Okazało się, że mężczyzna nie żyje. W garażu odnalazła go sąsiadka.

– „Ze wstępnych ustaleń wynika, że kiedy mężczyzna opuścił auto, doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pomimo podjętych czynności ratowniczym przez członków rodziny, a później ratowników medycznych, życia 84-latka nie udało się uratować” – przekazał rzecznik.

Śledczy badają sprawę i starają się dojść do okoliczności i przebiegu tragicznego zdarzenia.

Technicy sporządzili m.in. szkice zdarzeniowe, przeprowadzili oględziny pojazdów i obydwu miejsc. Daewoo Lanos miał wyraźne ślady po wypadku. Policjanci przesłuchali świadków.

Ciało 84-letniego kierowcy na wniosek prokuratora zostało zabezpieczone w celu wykonania sekcji zwłok, która pomoże wyjaśnić przyczyny zgonu. Lekarz wykluczył udział osób trzecich.

Szok! 11-letnia dziewczynka urodziła dziecko. To najmłodsza matka w historii kraju.

Źródło: PAP, KPP w Wyszkowie

ródło:
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
23,99 zł
35,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz