Home Kategorie Zdrowie Nowe objawy zakażenia wariantem Delta. Eksperci alarmują.
5.84K

Nowe objawy zakażenia wariantem Delta. Eksperci alarmują.

Nowe objawy zakażenia wariantem Delta. Eksperci alarmują.

Wariant Delta, uznawany za najbardziej zaraźliwy odpowiada za wiele nowych zakażeń SARS-CoV-2. Warto znać objawy, jakie wywołuje. Jak rozpoznać zakażenie wariantem koronawirusa Delta?

Już w maju WHO określiło Deltę wariantem, który powinien budzić zaniepokojenie, bo zakażenie nim powoduje ciężkie symptomy.

Jak twierdzą indyjscy i rosyjscy lekarze, którzy mieli do czynienia z dużą ilością pacjentów dotkniętych tym wariantem koronawirusa, może on wywoływać nieco inne objawy, niż te, o których mowa była do tej pory.

U zakażonych Deltą częściej obserwuje się problemy z układem trawiennym, w tym bóle brzucha, wymioty i biegunki.

Objawy zakażenia tą mutacją łatwo pomylić z przeziębieniem, bo infekcja często rozpoczyna się od bólu gardła lub zapalenia migdałów. To jednak nie wszystko.

Dr Paweł Grzesiowski, pediatra, immunolog i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 w rozmowie z WP tłumaczy, że z doniesień indyjskich lekarzy wynika, iż częstym objawem zakażenia Deltą jest utrata słuchu.

– „Koronawirus ma potencjał uszkadzania układu nerwowego. Przy poprzednich wariantach częściej dochodziło do zajmowania opuszek nerwowych, w wyniku czego pojawiały się problemy z węchem i smakiem. W przypadku wariantu indyjskiego częściej są obserwowane zaburzenia słuchu. Mają one również podłoże neurologiczne” – powiedział ekspert w rozmowie z WP abczdrowie.pl.

Do tej pory objawy laryngologiczne dotyczyły małej grupy pacjentów zakażonych, tzw. mutacją brytyjską.

– „Koronawirus może powodować niedosłuch czuciowo-nerwowy, szumy uszne, a w rzadkich przypadkach wywoływać nagłą głuchotę. Były również opisywane przypadki ostrego zapalenia ucha środkowego u dorosłych” – wyjaśniała dla WP abczdrowie.pl prof. Małgorzata Wierzbicka, kierownik Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Według indyjskich lekarzy zakażenie wariantem koronawirusa Delta może też skutkować powstawaniem groźnych zakrzepów krwi, które mogą doprowadzić do gangreny.

Czwarta fala COVID rozpoczęła się? Niepokojące doniesienia ze świata.

Źródło: WP abczdrowie.pl

Odchudzający masaż BOA
Odchudzający masaż BOA
49,99 zł
72,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż BOA – drenaż limfatyczny od 49,99 zł w Vitalift (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz