Home Kategorie News Pierwszy kraj w Europie znosi wszystkie restrykcje! Dobre wieści dla turystów.

Pierwszy kraj w Europie znosi wszystkie restrykcje! Dobre wieści dla turystów.

Pierwszy kraj w Europie znosi wszystkie restrykcje! Dobre wieści dla turystów.

Od 26 czerwca Islandia zniosła wszelkie restrykcje przeciwepidemiczne. Decyzję podjęto wskutek udanej akcji szczepionkowej.

Islandia jest popularnym kierunkiem turystycznym, również wśród Polaków. Pandemia jednak mocno ograniczyła podróże w to miejsce. Po długim okresie „zamknięcia” i surowych obostrzeń, władze kraju w końcu zdecydowały się poluzować przepisy. To świetna wiadomość dla tych, którzy planują wakacje w tym miejscu.

Na Islandii zasłanianie ust i nosa, zachowywanie dystansu społecznego czy limity w barach, restauracjach, na wydarzeniach oraz w instytucjach zostaną zniesione.

– „Przywracamy społeczeństwo, do którego byliśmy przyzwyczajeni i za którym tęskniliśmy” – powiedziała minister zdrowia Islandii.

Decyzję podjęto na skutek udanej akcji szczepień. Rząd poinformował, że 87% Islandczyków otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki.

Jak twierdzi agencja Reuters, wraz z decyzją Islandia stanie się pierwszym krajem Europy, który zdecydował się na taki krok.

360-tysięczna Islandia utrzymuje w ostatnich dwóch tygodniach poziom zachorowań 1,6 osoby na 100 tys. Od początku pandemii wykryto tam 6637 przypadków zakażeń koronawirusem. Zanotowano jedynie 30 zgonów.

Przybywając na Islandię nadal trzeba okazać zielony unijny certyfikat COVID. Osoby posiadające taki dokument nie będą musiały okazywać negatywnego wyniku PCR od 1 lipca.

Warto pamiętać, że zaświadczenie ma być przetłumaczone na język angielski i zawierające następujące informacje – imię i nazwisko podróżnego, datę urodzenia, datę szczepienia, informacje o instytucji wystawiającej zaświadczenie, nazwę szczepionki, producenta szczepionki i jej nr serii.

Awantura o leżaki zakończyła się tragicznie. Nie żyją cztery osoby.

Źródło: PAP, Reuters

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
29,99 zł
40,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz