Home Kategorie Zdrowie Eksperci ostrzegają. Ta mutacja zaatakuje nas już w lipcu. Czeka nas lockdown?
10.27K

Eksperci ostrzegają. Ta mutacja zaatakuje nas już w lipcu. Czeka nas lockdown?

Eksperci ostrzegają. Ta mutacja zaatakuje nas już w lipcu. Czeka nas lockdown?

Jak ostrzega Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, dominacja wariantu Delta w całej Europie jest nie do uniknięcia. Tomasz Ozorowski, konsultant wojewódzki w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej w Wielkopolsce, twierdzi że kolejna fala zakażeń rozpocznie się już w lipcu.

Koronawirus nadal szaleje. Dodatkowo pojawiają się kolejne mutacje. Coraz więcej zakażeń spowodowanych jest przez indyjski wariant Delta. Jak powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia kierujący pracami GIS, Krzysztof Saczka, mutacja ta już krąży wśród polskiego społeczeństwa.

ECDC ostrzegło przed kolejną falą pandemii COVID-19. Według ekspertów szczególnie zaraźliwy wariant Delta będzie odpowiadać za 70% nowych infekcji w Unii Europejskiej na początku sierpnia i 90% do końca tego miesiąca.

– „Ponieważ Polska poluzowała obostrzenia wcześniej, bo na początku czerwca, silny wzrost zakażeń może wystąpić u nas już pod koniec lipca. Ostatnie wakacje były bardzo spokojne, mieliśmy mało zakażeń. To lato – jestem o tym przekonany – będzie zupełnie inne” – wyjaśnia w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Dr Tomasz Ozorowski, konsultant wojewódzki w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej w Wielkopolsce.

Według eksperta chorować będą ci, którzy są niezaszczepieni lub otrzymali tylko jedną dawkę szczepionki.

Podobnego zdania są eksperci z zespołu ds. COVID-19 przy prezesie PAN. Uspokajają jednak, że osoby w pełni zaszczepione wciąż osiągają wysoką odporność. Ostrzegają przy tym, że Delta może być dwukrotnie bardziej zaraźliwa od innych mutacji koronawirusa.

Ozorowski twierdzi, że to niezaszczepione dzieci będą wkrótce jednym z głównych transmiterów wirusa. Szczepienia młodzieży, według niego, powinny odbyć się jeszcze przed wakacjami.

Czy powinniśmy wyczekiwać kolejnych obostrzeń? W rozmowie z „Faktem” Adam Niedzielski stwierdził, że nie wyklucza ich powrotu jesienią.

Wariant Delta sieje spustoszenie. Brak tlenu i miejsc w kostnicach.

Źródło: Fakt, WP

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
129,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz