Home Wideo Setki uczniów utknęły na kwarantannie. „Czujemy się jak króliki doświadczalne”.

Setki uczniów utknęły na kwarantannie. „Czujemy się jak króliki doświadczalne”.

Setki uczniów utknęły na kwarantannie. „Czujemy się jak króliki doświadczalne”.

Setki licealistów z Hiszpanii przebywają na przymusowej kwarantannie na Majorce. Rodzice nastolatków uważają, że ich dzieci są bezprawnie przetrzymywane.

Licealiści wylecieli na Majorkę zaraz po zakończeniu roku szkolnego. Wakacje maturzystów na Balearach to niepisana tradycja. Do masowych zakażeń koronawirusem wśród młodzieży doszło około 2 tygodnie temu w trakcie koncertu w Palma de Mallorca oraz podczas licznych zabaw na statkach i w hotelach. Młodzi ludzie nie przestrzegali przepisów epidemicznych, nie używali obowiązkowych masek, ani nie zachowywali dystansu społecznego. 12 uczniów trafiło do szpitala, a ponad 3 tys. prewencyjnie trafiło na kwarantannę.

Większość zakażonych wróciła samolotami lub drogą morską do swoich domów. Tylko z regionu Andaluzji w wyjeździe na Majorkę udział wzięło 476 uczniów. Wszyscy zostali zlokalizowani po powrocie i poddani kwarantannie w oczekiwaniu na wyniki testów.

Około 270 uczniów z kilku regionów kraju poddano kwarantannie na Majorce. Początkowo przebywali w tych samych pokojach hotelowych, w których zakwaterowano ich w wakacje. W niedzielę lokalny rząd Balearów poinformował, że uczniowie będą przetransportowani do hotelu covidowego w Palma de Mallorca, gdzie będą poddani testom. Wejścia i wyjścia z hotelu pilnuje Gwardia Cywilna, a uczniowie mogą otrzymać surowe kary za opuszczenie pokojów. Przymusową 10-dniową kwarantannę i ścisłą izolację nakazała dyrektor generalna ds. zdrowia na Balearach Maria Antonia Font. Hotel covidowy w Palma de Mallorca liczy 384 pokoi na 14 piętrach i przeznaczony jest wyłącznie dla zakażonych turystów.

Rząd Balearów planuje przewieźć wszystkich z podejrzeniem zakażenia do tego ośrodka, jednak spotkał się ze sprzeciwem uczniów i rodziców, którzy twierdzą, że „dzieci są zdrowe i do tej pory nikt nie zrobił im testu”. Licealiści w większości przypadków nie mają objawów choroby lub są one lekkie. Jedna z matek złożyła skargę do sądu przeciwko dyrektor Font za nielegalne przewiezienie i przetrzymywanie w hotelu jej nieletniego syna. Uczniowie mają od 17 do 19 lat, a żeby odizolować nieletnich potrzebne jest zezwolenie rodziców.

Ponad 30 uczniów z Kadyksu poskarżyło się na przymusową kwarantannę na pierwszym piętrze hotelu Cassandra na Majorce.

– „Czujemy się jak króliki doświadczalne, chcą nas przewieźć i odizolować w hotelu covidowym, gdzie możemy się zarazić, nikt nie robi nam testów” – powiedzieli na nagraniu wideo.

Uczniowie twierdzą, że są „jedyną grupą na kwarantannie w tym hotelu, gdyż turyści zagraniczni, którzy tu przebywają, poruszają się swobodnie”. Młodzi ludzie dodali, że wielu z nich ma wkrótce egzaminy konkursowe do policji, egzaminy na studia albo powinni zapisywać się na uniwersytety, tymczasem są przetrzymywani wbrew ich woli na Majorce. Uczniowie masowo odmawiają poddawania się testom i usiłują wydostać z wyspy – donosi „El Mundo”.

Zrobiłeś to w spisie powszechnym? Czekają cię surowe konsekwencje.

Źródło: Twitter, PAP, El Mundo

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
87 dni
do końca oferty!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz